Atlanta 🇺🇸

Atlanta je hlavním městem státu Georgie. Veřejná hromadná doprava funguje velmi dobře, pohybovat se po městě dá hlavně metrem a autobusy.

Město Olympioniků

V Atlantě se v roce 1996 konaly letní Olympijské hry. Na počest takové významné události město nechalo vystavit Olympijský park, který je nyní uzpůsoben jako místo odpočinku, kam lidé chodí na piknik, zaházet si s míčem, či jen tak relaxovat. V parku je fontána, kde se v horkých dnech můžete zchladit, ale co si budeme povídat, využívají ji hlavně děti, které probíhají mezi tryskající vodou ze země a skvěle se při tom baví. Fontána se v podvečer rozsvítí všemi barvami a hraje do rytmu hudby, což je nádherná podívaná. Jen tak pro připomenutí si můžete prohlédnout na vytesaném kameni jména všech sportovců, kteří na Olympiádě vyhráli medaile. Mile nás překvapilo, když jsme narazily na jména, jako je Jan Železný, nebo Štěpánka Hilgertová. Dominantou parku je obrovské ruské kolo.

World of Coca-Cola

Pokud pojedete do Atlanty, tohle místo určitě patří na seznam „musím vidět“. Pro toho, kdo má rád Coca-Colu a zajímá ho její historie a postup výroby je tohle naprosto dokonalé místo. Při příchodu zůstanou všichni návštěvníci ve velké místnosti, kde vám dají na ochutnání speciální nápoje. V době, kdy jsme tam byly my, jsme dostaly na ochutnání Coca-Colu s Aloe vera. Poté chvíli čekáte, až si vás zavolají. Průvodci si volají návštěvníky po zhruba 100 lidech. Až se na vás dostane řada, nejprve vejdete do místnosti, kde jsou všude po stěnách stará loga, rekvizity. Průvodce vám řekne pár slov o historii firmy a poté vás pustí do další části výstavy, a tím je kino. Pustí vám reklamy, které znáte z televize v delším vydání a popravdě dost dojemné – brečelo celé kino. Až si osušíte slzy, můžete vejít do další části, která je již bez průvodce. Můžete pobíhat kdekoliv se vám zlíbí, je tam spousta zajímavých částí, kde vám ukazují výrobu interaktivním způsobem. Vše můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Co je ale nejzajímavější část, tak je to určitě místnost, kde můžete ochutnat všechny druhy Coca-Coly, plus ještě k tomu 130 druhů nápojů z různých koutů světa. I pár evropských se najde. Ochutnávky jsou již zahrnuty v ceně vstupného, takže pokud se to do vás vše vejde, do toho!

Největší aquarium na západní polokouli

Georgia aquarium – takový je název pro největší aquarium se sladkovodními i mořskými živočichy, jaké se jen na západní polokouli nachází. Můžete zde pozorovat přes 10 000 živočichů. Mezi ty nejzajímavější rozhodně patří běluhy, žraloci obrovští, nebo třeba manty. Celkově se rozmístění aquaria dělí do 5 expozic. Ceny vstupenek se liší dle času, kdy chcete aquarium navštívit. Vstupenka stojí zhruba 50 dolarů.

Sídlo CNN

Spousta z vás určitě zná kabelovou televizi CNN, která právě v Atlantě sídlí. Na CNN se vysílá hlavně zpravodajství, které funguje 24 hodin denně. Pokud se chcete jít podívat dovnitř všeho dění, můžete nahlédnout do „předsíně“ která funguje jako takové obchodní a stravovací centrum. Za poplatek si můžete studia projít s průvodcem.

Největší letiště světa

Letiště v Atlantě patří do žebříčku největších letišť světa, a je přímo na samotném vrcholu, a ještě k tomu se může pyšnit největším počtem cestujících. Pro představu je to zhruba 100 milionů cestujících za rok.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s