Milevsko 🇨🇿

Milevsko, město se zhruba 8 000 obyvateli ležící mezi Pískem a Táborem. Poloha tohoto města je naprosto ideální k prozkoumávání okolí.

Dorazily jsme klasicky vlakem a vydaly se 1,5 km procházkou do centra města. Středobodem je muzeum maškar, jediné svého druhu v ČR. Pokud vás tedy zajímá masopust, tohle nemůžete minout.

Ubytovaly jsme se v penzionu u Broučka přímo na náměstí Milevska. Poprvé v historii našeho cestování jsme narazily na tak pokrokový hotel, že jsme mohly provést check-in bez obsluhy a HLAVNĚ jsme sebou nemusely nosit hotelovou kartičku, protože odemykání dveří vyřešili skvělým kódovým zámkem. A co je ještě víc skvělý? Na pokoji mají nejtlustší matrace co jsme kdy viděly 🙂 Carol musela i povyskočit aby se dostala do postele :-). Pohodlí nade vše! Upřímně, ocenily jsme i TV. Dlouhé roky jsme přemýšlely nad tím, kdo si pouští televizi na hotelu a na konec jsme tohle kouzlo po večerech také objevily. Asi je to tím, že TV nevlastníme a na hotelu si vždy rády pustíme film z flash disku na velkém obrazu :-)) .. No, snad nejsme jediné! Velice nás zaujaly malby v budově penzionu s popisem výroby piva. Jakožto absolventky oboru analýza a technologie potravin nám to nebylo cizí a hezky se na ten proces výroby koukalo.

Navštívily jsme město Písek i Tábor. Jen nás mrzí, že je ještě zima. Milevsko leží poblíž Orlické přehrady – to zní jako plán na letní období!

Kam v Písku?

No přeci na nejstarší dochovaný kamenný most v ČR. Za zmínku určitě stojí spousta okolních rozhleden – Jarník, Vysoký Kamík a Velký Kamík. Určitě zaujme i Krokodýlí ZOO. Nás krokodýli po všech zahraničních cestách docela děsí, jen pohled na ty jejich zuby… :-)) nicméně tuhle soukromou ZOO doporučujeme, stojí za to.

Kam v Táboře?

Chýnovská jeskyně, ZOO Tábor, kde se můžete stát dokonce ošetřovatelem zvířat, rozhledny – Radětice, Na Kupě, či naučné stezky obklopují celé město. V Táboře se nebudete nudit ani při týdenním pobytu. Zajímavým místem které nemůžeme opomenout je určitě Táborské podzemí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s