Cancún [2023]

Cancún je obrovské plážové letovisko, které se člení na downtown a Zona Hotelera, kde jsou luxusní předražené hotely, ale i pár finančně přijatelnějších.

Kde se ubytovat?

V centru Cancúnu seženete ubytování od zhruba 300 Kč – 400 Kč na noc, když půjdete od nejnižší ceny. Nicméně, budete dojíždět na Zona Hotelera, což se může časově protáhnout skrze provoz. Většina lidí žije v tom, že na Zona Hotelera najdete jen hotely typu Hilton, Mariott apod., ale mezi těmi všemi se skrývá jeden super Mayan Monkey hotel & hostel. Najdete zde sdílené pokoje, soukromé pokoje a dokonce i studio.

My byly ohromeny hned po večerním příjezdu, kdy to v hostelu skvěle žilo. Pokoje jsou nicméně odhlučněné, takže žádný strach. Přes den jsme si tady užívaly úžasný program – yoga, cvičení, DJ párty. Využily jsme plně vybavenou kuchyni (no dobře, jen jsme si ohřály kuře :D), ping pong a stolní tenis zdarma + bazén! Každé ráno se podávají velice dobré snídaně, které si můžete za příplatek ještě vytunit. Základní jsou cereálie, džus, ovoce. Za příplatek pak celé menu – Chilaquiles, palačinky, quesadilla, avokádový toast.

Když dorazíte brzy, můžete využít úschovnu zavazadel, v prádelně si oprat oblečení a digitální , nomádi ocení také vysokorychlostní internet. Našly jsme i malou knihovnu a working space, kde jsou zásuvky, pracovní stoly a kvalitní židle. Jeden den jsme si půjčily kola, což byl super zážitek projet si zónu tentokrát na kole. Perličkou na dortu už je snad jen to, že přes cestu najdete krásnou pláž Playa Chac-Mool (pár slunečníků a laviček zdarma) a na jídlo nemusíte chodit prakticky nikam. V hostelu vaří od rána do večera.

Moc se nám líbil ekologický koncept hostelu. Snaží se šetřit životní prostředí jak to jen jde. Nepoužívají papíry při check-in, pouze on-line formu. Po hotelu jsou nalepené QR kódy s kalendářem aktivit, menu apod. Samozřejmostí jsou solární panely, a také žádné plasty! Cedulky na dveřích (vstoupit/nerušit) jsou vyrobené z řas, které Karibik dlouhá léta zatěžují. Mimoto zde probíhají úklidy pláží do kterých se hosté zapojují, a také záchrana mořských želv.

@holkycestovatelky

Pár dní v Cancúnu jako zastávka pro zotavení se po náročném letu a už míříme dál.. V Mexiku si ještě chvilku pobudeme . . . #cancunmexico #mexiko #cesivmexiku #cestolidi #travelinggirls #czechgirls #czechgirl #pueblomagicos

♬ Cool Kids (our sped up version) – Echosmith

Cancún

Všude rostou palmy, po zemi se válí kokosy. Plavat se dá celoročně. Až vám někdo bude jako nám tvrdit, že je tam v prosinci UV 2, tak ho vůbec neposlouchejte a zabalte si opalovací krém.

Na nákupy doporučujeme supermarket Walmart, kde seženete úplně vše, anebo maličké obchůdky OXXO, které najdete na každém rohu. Zpravidla jsou u veřejných pláží. Můžete si tam koupit sandwiche, hot dogy, popcorn, pizzu, burrito, vodu. Je to opravdu maličké, ale sortiment by měl stačit.

Doprava je v Cancúnu také velmi nízko nákladová. Taxíky jsou levné a autobusy úplně za pakatel. Aktuálně je autobusová taxa 12 pesos a můžete jet klidně hodinu. Popojíždí zde červené autobusy, které staví na oficiálních stanicích. Platíte řidiči při nástupu, je fajn mít drobné, protože řidič ihned jede a u toho vám vrací zpět drobáky. V busu není klimatizace, ale jsou otevřená všechna okýnka. Počítejte s opravdu přecpanými autobusy, kdy si zpravidla nesednete, ale to k Mexiku patří :-).

Pláže

Za nás je nejhezčí pláž rozhodně Playa Chac-Mool. Autobusová zastávka je přímo u pláže. Nejsou tam obvykle velké vlny, dá se tam šnorchlovat, voda je průzračná, většinou žádné chaluhy ani nepořádek. Nebývá tam moc lidí a když přijdete brzy, můžete si lehnout pod slunečník zdarma. K dispozici jsou i sprchy (zdarma) a toalety.

Další krásnou pláží je Playa Marlin. Jsou tam k dispozici sprchy, WC. Kolem není příliš velkých hotelů.

Playa Delfines je velmi populární mezi surfaři. Jsou tam opravdu obrovské vlny! Pláž není vhodná pro děti ani horší plavce. Najdete ji až téměř na konci Zona Hotelera.

Zajímavá je i Playa Caracol, kde staví Ultramar Ferry, jež vás sveze na Isla Mujeres. Voda je tady hodně klidná, obvykle průzračná.

A na závěr nejhorší pláž ze všech. Playa Langosta. Nepořádek, chaluhy, špinavá voda. Pro děti velmi vhodné, protože je tam pozvolný vstup. Na pláž chodí hlavně místní lidé s dětmi. Pláž je jedna z nejbližších od centra Cancúnu.

Co dělat v Cancúnu

Kromě pláží tady toho moc nenajdete. Za zmínku stojí trhy v Cancúnu, např. Mercado 27, Mercado 28 jsou zajímavé. Koupíte tam zboží za pakatel. Na Zona Hotelera oproti tomu najdete La Isla Shopping Village se spoustou obchodů s oblečením, suvenýry, restauracemi odkud můžete večer pozorovat západ slunce. Ceny jsou vyšší než v downtownu. Nicméně je to velice hezky upravená oblast, vypadá jako Benátky – mosty, potůčky.

Doporučujeme navštívit Maya Museum s hezkou venkovní zahradou a pyramidou. Vstupné je kolem 80 pesos.

Můžete se podívat na Cancún z výšky z Torre Escénica, nebo se projít kolem jezera s hezkými výhledy. Pozor v jezeře se nesmí plavat, žijí tam krokodýli! Po městě také najdete slavné foto nápisy Cancún, jeden z nich je u Playa Delfines.

Zde můžete shlédnout naše video z Mexika (2020)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s