Mobilní data v Mexiku [2023]

Jak koupit sim kartu v Mexiku a aktivovat mobilní data? Tuhle otázku jsme si pokládaly při naší první cestě do Mexika. Můžeme vás ale ujistit, že se jedná o velice jednoduchý proces.

Sim karty koupíte přímo v pobočkách Telcel, pokud ji nenajdete nebo bude mít zavřeno, tak v každém obchůdku OXXO a na dalších místech. Zpravidla vám ukáží vytištěnou tabulku s nabídkou včetně cen (viz. dole). Nenechejte se napálit, jedná se o finální cenu. Pokud po vás budou chtít další příplatky, tak se vás snaží natáhnout na gringos cenách. Na nás to letos zkoušeli stylem – cena v nabídce je za sim kartu a vy si doplaťte ještě balíček s internetem. Od takových běžte rovnou pryč.

Internetové pokrytí je v Mexiku poměrně dobré, samozřejmě až na pustá místa – lesy, džungle, moře, Sian Ka’an apod. Fungovala skvěle i v Chiapasu.

Kartu aktivujete velice snadno, stačí ji vložit do telefonu a sama se aktivuje. Není vyžadován žádný první hovor, ani nic podobného.

Pokud potřebujete vědět zůstatek svých mobilních dat, stačí vytočit *133# , poté zmáčknout číslo 3 a následně 2.

Kolik sim karta stojí?

Ceny začínají už na 10 pesos, ale zajímavá nabídka přichází s částkou 100 pesos. Za tuto cenu dostanete neomezené sociální sítě (WhatsApp, Facebook, Messenger, Twitter, Snapchat, Instagram) + 1 300 MB na procházení internetu (seznam, e-maily, apod.). Balíček je platný 15 dní.

Zde je podrobná tabulka s aktuálními cenami. U všech těchto nabídek jsou neomezené sociální sítě.

CenaPočet dníPočet MB na internet
100 pesos15 dní1 300 MB
150 pesos26 dní2 000 MB
200 pesos30 dní3 000 MB
300 pesos33 dní4 000 MB
500 pesos33 dní6 000 MB

Takhle potom vypadá originální ceník.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s