Jak z Mexika do Belize [2023]

Jak se dostat z Mexika do Belize? Způsobů je více, podrobně si je rozebereme včetně všech náležitostí, výhod a nevýhod.

Cestovaly jsme z Bacalaru v Mexiku do Belize City, Belize. V tomto případě máte možnost využít taxi, shuttle, autobus, chicken bus, ferry (pouze na ostrovy v Belize), nebo auto. Co se auta týče, tak řešíte především hraniční kontrolu, kdy musíte vyplnit dokumenty.

Veřejná doprava – 6-7 hodin

Z Bacalaru pojedete colectivem, nebo autobusem ADO do Chetumalu za 102 pesos, přibližně hodinu cesty. Odsud jezdí autobusy do Belize City, nepravidelně, ale levně. Cesta zabere přibližně 3 hodiny (bez imigračního), kdy se čeká na všechny pasažéry. Nejvíce low-cost varianta je dostat se na hranice Santa Elena z Chetumalu taxikem, a odsud jet chicken busem. Zde počítejte s nízkou cenou, ale přeplněným autobusem, kdy vám zavazadla pravděpodobně uloží na střechu či do zadní části busu. Bus staví každých pár metrů, takže se opravdu povezete dlouho. Po příjezdu do Belize City se ještě budete muset dostat do ubytování taxíkem.

Shuttle / taxi – 3 hodiny

V případě shuttle doporučujeme společnost Uncharted Jewel Belize. Řidič vás vyzvedne kdekoliv v Mexiku, doveze vás na mexické hranice, kde na vás počká, než dostanete do pasu razítko. Je výhoda být tam s řidičem mluvícím španělsky, nikdo po vás nebude chtít platit DNI – turistická taxa. Stejně tak na vás řidič počká na hranici v Belize. Zde musíte vyplnit příjezdový formulář a absolvovat imigrační pohovor s otázkami – jak dlouho zde budete pobývat, kde, kolikrát jste zde už byli apod. Do pasu dostanete automaticky 30 dní (maximální limit na víza). Odsud pak cesta zabere do Belize City pouhé dvě hodiny! Rychlovka. Dražší varianta než kuřecí bus, ale pohodlné, bezpečné a snadné! Výhodou je i to, že jde o soukromou jízdu. Máte pohodlí, zavazadla uložená bezpečně v kufru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s