Belize City [2023]

Belize City, město s ne úplně hezkou reputací co se kriminality týče. Jedná se o jedno z nejnebezpečnějších měst ve střední Americe. Kolem města je spousta zajímavých míst, které stojí za to navštívit, jen je třeba dbát na zvýšenou opatrnost.

Kde se ubytovat?

Rozhodující faktor je to slovo „kde“ – lokalita je v Belize City opravdu rozhodující. My bydlely ve Villa Boscardi, která je v nejhezčí a nejbezpečnější čtvrti ve městě, to vám potvrdí i sami místní. Villa je krásně zrekonstruovaná, nová. V zahradě je hezké posezení, fontána, houpačka a jacuzzi. Nechybí rychlé internetové připojení. Každé ráno se servírují velice dobré snídaně – tradiční místní specialita Fry Jacks.

Kam na nákup?

Do Publics Supermarket Highway, který je necelý 1 km chůzí od villy. Chodník vede podél hlavní silnice, kde chodí dost lidí. Market je velký a nic tady nechybí. Najdete zde ovoce, zeleninu, mražené i chlazené výrobky, ale i instantní jídla. Dokonce drogerie, potřeby do domácnosti atd.

Výlet na mayské ruiny

Altun Ha jsou mayské ruiny ležící zhruba 50 km od Belize City. Rozlehlá archeologická zóna, kde můžete strávit hodiny. Na pyramidy si můžete volně vylézt. Pokud se chcete dovědět zákulisní zajímavosti, je tam k dispozici průvodce.

Kayak a zip-line

Nohoch Che’en Caves – zklameme vás, bez průvodce se sem nedostanete. Můžete si objednat tour u agentury Royal Belizean Adventures.

Za přibližně hodinu dorazíte do přírodní rezervace. Vezměte si boty do vody, nějaké pevné, uzavřené, anebo alespoň dobré sandály. Jinak vás dotlačí k půjčení nebo zakoupení bot na místě – hlídač vás bez dobrých bot nepustí do řeky. Přibližně 30 minut půjdete lesní stezkou k jeskyni, kde si vezmete kayak a jeskyni proplujete. Dostanete čelovku, abyste si mohli svítit v některých úsecích na cestu. Následně pojedete ještě kus po řece, všude kolem jsou krásné výhledy na krajinu.

Poté se přesunete na zip-line. Celkem na vás čeká 6 plošin ve výšce až 30 metrů. Jištění i helmy dostanete na místě. Pojedete z jedné zip-line věže na druhou. Neberte si kameru, během jízdy se musíte držet, kamera není kam dát – leda na držák na hruď či helmu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s