Flores [2023]

Doprava po Flores je ideální pěšky, případně tuk tukem. Do Santa Elena (městečko za mostem) vás tuk tuk sveze za cca 10 GTQ.

Ubytování

Při výběru ubytování dávejte pozor na štěnice, spousta hotelů ve Flores s nimi bohužel má co dočinění. My bydlely v El Coco apartmánech a bylo to super. Rychlá wifi, k dispozici mikrovlnka, pitná voda a jen minutu chůzí od jezera.

Kam ve Flores

Ruiny Tikal – jedno z nejvýznamnějších mayských měst. Dostanete se sem přibližně za 1,5 hodiny autem. Vstupné je vyšší, ale stojí za to. V areálu jsou toalety, spousta odpočívadel, hezké schody. Do Tikalu vás samozřejmě sveze každá místní agentura, doporučujeme Tikal Expedition. Většinou je odjezd ve 4:30 mikrobusem od nápisu Yo Love Peten. Do areálu si můžete přinést vlastní jídlo i pití (je tam draho). Otevřeno je od 6:00 do 17:00. Vstupné je 150 GTQ.

Další zajímavé ruiny jsou Yaxha, ležící poblíž hranic s Belize. Doprava je přibližně stejně dlouhá jako do Tikalu. Na ruiny se vydejte v odpoledních hodinách a počkejte na západ slunce na nejvyšší pyramidě. Sami tam nebudete, ale je to hezký pohled za zvuků opic a ptáků kolem vás. Vstupné je 80 GTQ.

Na protějším břehu Flores leží městečko El Remate odkud budete mít krásný výhled na okolí. Také doporučujeme restauraci Restaurante Las Gardenias, kde se najíte za slušné ceny. Servírují obrovské porce, vše je chutné.

Na jezeře si zaplaťte jízdu loďkou, kolem 20 GTQ a nechte se svézt na protější břeh, kde je vyhlídka El Mirador del Canek. Odtud uvidíte Flores seshora. Na vyhlídku vylezete za cca 10 minut. Odtud se můžete vydat na Playa Chechenal Peten, hezkou pláž se vstupem 5Q , Zpět do Flores se dostanete odsud za zvýšenou cenu, anebo z výchozího bodu. I tak se připravte na smlouvání. Kapitáni lodí ví, že zpět chcete..

Flores je plné barevných stěn, květin, hezkých lodních přístavů, výhledů na jezero. Dominantou ostrova je nápis Te Amo Peten. Zážitek je i procházka k místní univerzitě, kde studenti pomalovali graffiti zdi do tématu Guatemaly. Opodál je letiště, kde najdete odstavené kompletně pomalované letadlo.

Kde si nakoupit

Za nákupy běžte do Metroplaza Mundo Maya Shopping Center ležící kousek od města. Je tam nepřeberné množství obchodů, ale i fast foodů (McDonald’s, Taco Bell). Za zmínku stojí obchod Dollarcity, kde sice zboží nestojí po dolaru, ale je opravdu levné. Najdete zde sladkosti, nápoje, cereálie, ale i sportovní vybavení, věci do kuchyně.

Pokud se vám nechce chodit daleko, tak ihned za mostem z ostrova Flores najdete nákupní centrum Maya Mall, kde se dá zakoupit takřka cokoliv, včetně sim karet s internetem, parfémů, oblečení, či zmrzliny. V areálu je Supermercado La Torre, obchod s potravinami za dobré ceny.

Kde se najíst

La Galería del Zotz – restaurace v centru městečka Flores, pravděpodobně nejlevnější. Jídlo chutné, ceny kolem 40 GTQ.

Nejlevnější variantou kde se najíst je street food stánek Tacos Los Peces. Večer se tu schází davy lidí, takže budete stát docela dlouhou frontu, ale stojí to za to. Dvě velká burrita stojí 20 GTQ. Mají k dispozici i různá menu s nápoji, ceny opravdu velice nízké.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s