Antigua [2023]

Z Lanquinu do Antigua je to opravdu pěkná štreka. Ideálním způsobem dopravy je auto, nebo shuttle. Cesta zabere 8 – 12 hodin, dle dopravní situace. My jsme 5 celých hodin projížděly Guatemala City. Šílenost. Během cesty se zastavuje na toaletu i jídlo, ale připravte se a vezměte si dostatek vody.

Městečko je menší, projdete ho chůzí za chvíli. Ubytování jsme měly v Iňaky’s place y restaurante. Hotel je spojen s restaurací (ne moc frekventovanou). Je tam ticho, klid, vysokorychlostní wifi, teplá voda. Pokoje jsou malé, ale čisté.

Kam v Antigua

Vyhlídka na město Cerro de la Cruz. Nahoře najdete kříž, monument, pěkné posezení, stánky s občerstvením. Neplatí se vstupné.

Market – koupíte zde snad vše – oblečení, boty, suvenýry, ovoce, zeleninu, slepice, hračky… Velká část trhu je „jídelní“, kde můžete ochutnat guláš Pepián, nebo třeba kuřecí vývar (plnohodnotné jídlo, polévka doplněná zeleninou, rýží, tortillami). Dobře se dohodněte na ceně dopředu. My platily jeden den 50 GTQ za dvě porce + pití, druhý den u vedlejšího stánku 90 GTQ.

Projděte si koloniální uličky a jen tak blouděte. Určitě narazíte na Central Park, Santa Catalina Arch a krásně zdobený Iglesia de La Merced.

V Central Parku také najdete Museo Santiago de los Caballeros, které je zpřístupněno zdarma. Má dvě patra a opravdu obsáhlé výstavy. Navíc z budovy budete mít krásný výhled na park i zahradu.

Vyšlápněte si vulkán Pacaya s výškou 2 552 m., cesta nahoru zabere přibližně 1,5 hodiny. U vstupu postávají místní (hlavně děti) a nabízí dřevěné „trekové“ hole anebo svezení na koni. Pokud se na výšlap necítíte, raději na vulkán nejezděte a nepodporujte tenhle business s koňmi. Vstupné do parku je 100 GTQ, což je upřímně docela dost. Na vrcholu sopky si odpočinete na vyhřátých kamenech, můžete si dokonce na kamenech ugrilovat marshmallows, anebo si koupit pizzu, kterou tam připravují. Celá cesta se jde po písku a sopečném prachu, vezměte si dobré boty, klouže to! K sopce se dostanete svozem, můžete si jej zajistit u agentury A Viajar Guatemala.

Pokud jste dobrodružnější povahy, pak zamiřte na vulkán Acatenango. Jde o dvoudenní trek. První den vyrazíte brzy ráno s agenturou k sopce, jdete do šíleně strmého kopce skoro celý den. Nocuje se ve stanech, případně dřevěných budkách. Ráno ve 4:00 zdoláte posledních asi 200 m, užijete si východ slunce ze sopky a jde se dolů, spíše se běží po sopečném písku. Na zádech si nesete vodu, jídlo, teplé oblečení atd., počítejte cca 13 Kg. Opravdu se jedná o náročný trek, ale uvidíte odsud aktivní sopku Fuego, odkud každých asi 15 minut stříká láva.

Ve městě se také nachází kávová farma Finca La Azotea, kde stojí tour s průvodcem v angličtině 50 GTQ. Uvidíte jak se káva pěstuje, sklízí, fermentuje. Mají tam hodně interaktivní zajímavé muzeum.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s