Praní na cestách 🧼

Jak řešit na cestách praní prádla? A proč vůbec prát? Přeci abyste sebou nemuseli vozit 10 triček, ale stačily vám 4, které budete pravidelně prát, tak jako doma.

Nejjednodušší co můžete udělat je koupit si mýdlo na praní (v ČR Jelen). V zahraničí mýdlo seženete za pár korun. Můžete přeprat prádlo v umyvadle. Doporučujeme vám koupit si na cesty špunt do umyvadla. My máme univerzální, který se přitiskne k umyvadlu a drží pevně. Díky špuntu si můžete pohodlně napustit vodu do umyvadla, přidat mýdlo a prát. Také je dobré ponechat oblečení delší dobu „naložené“ ve vodě, bude více voňavé.

Jak se sušičkou? Ideálně si sebou vzít šňůru na prádlo. V tomto případě využíváme naši šňůru Nano Cord z KPZ, kterou přivážeme kde se nám zlíbí a udrží asi 15 kg prádla.

Pokud se vám nechce prát v ruce, nezůstáváte na jednom místě více dnů (takže nemůžete prádlo usušit), pak je dobré se ptát v hotelu/hostelu, kde bydlíte. Většinou jsou pračky a sušičky dostupné za poplatek. Zpravidla vídáme ceny 5 USD / pračka. Občas najdete třeba v AIRBNB pračku zdarma, to je pak dobré využít.

Další variantou jsou pak veřejné prádelny, tahle varianta funguje snad všude ve světě. Prádlo přinesete špinavé, odnesete si čisté. Je to levnější než v hotelu. Buďto se platí za pračku, nebo kg.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s