Rizikové sporty na cestách 🥊

Většina z nás cestovatelů do svého itineráře zahrnuje spoustu různorodých sportovních aktivit a přitom se málokdo zamyslí, jak je to v případě nehody s cestovním pojištěním?

Upřímně, když se zamyslíme nad posledními roky a našimi zážitky, tak z hlavy ihned vylovíme asi 100 vzpomínek, kdy jsme se dostaly do situace, kterou by naše (nejlevnější) cestovní pojištění nepokrylo. Naštěstí se nám během loňské cesty Amerikou „rozsvítilo“ a tentokrát jsme se pojistily mnohem lépe (včetně rizikových sportů)! Více o pojištění se můžete dočíst zde.

Pro představu přikládáme soupis rizikových sportů, které definuje pojišťovna Colonnade. (Většina pojišťoven totožná). Na tyhle sporty se musíte připojistit. Nepředpokládáme, že jedete do zahraničí primárně s cílem provozovat karate, či judo, ale člověk nikdy neví :D).

Naopak jízda na motorovém člunu – to člověka ani nenapadne, že by to mohl být problém. Let horkovzdušným balónem je hodně zajímavá aktivita (např. v turecké Kappadokii, která je tím vyhlášená), nebo potápění s bombou (v oblasti Karibiku, Egyptě). Známe také spoustu lidí, kteří skákali bungee jumping u Viktoriiných vodopádů. No a vysokohorské turistice budeme věnovat vlastní článek, již brzy.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Colonnade

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s