Absolvované cesty

Londýn – začátek všeho

Naše první společná cesta. Tenkrát ještě na střední škole za dobré studijní výsledky. Od té doby se do tohoto multikulturního města pravidelně vracíme. Mnohokrát jsme si prošly všechny ty známé památky jako je Buckinghamský palác, Hyde Park, Tower Bridge. Dokonce jsme se i svezly na London Eye, projely lodí po Temži a studovaly angličtinu na jazykové škole v Londýně a následně i v menším městečku kousek od Londýna.

Z Kanady na Floridu

V červenci 2018 jsme spolu se dvěma kamarádkami vyrazily na náš první zaoceánský trip. Sbalily jsme si věci do 10 kg krosen a přiletěly jsme do New York City odkud jsme pokračovaly přes Connecticut, Massachusetts až na Niagárské vodopády, následně do Toronta v Kanadě a poté dolů až na Floridu přes Pennsylvanii, New Jersey, Maryland, Washington D.C., Severní Karolínu, Jižní Karolínu a Georgii. Navštívily jsme přírodní krásy, mořská akvária, zábavní parky a mnoho dalšího.

Cesta po Azurovém pobřeží

Po návratu z USA jsme se vydaly autobusovou dopravou po francouzském pobřeží. Procestovaly jsme Nice a městský stát Monako, Marseille s nádherným národním parkem Calanques, Avignon, Narbonne a Nimes s úžasným amfiteátrem.

New York City

O tři měsíce později jsme se do USA vrátily zpět, ale tentokrát pouze do New York City a jen ve dvou. V New York City jsme strávily téměř celý měsíc. Viděly jsme největší maraton světa, zažily jsme pravý Halloweenský průvod na Manhattanu. Navštívily jsme největší mrakodrap na západní polokouli, proletěly se vrtulníkem bez dveří…

Pobaltské státy

Dlouho jsme chtěly navštívit Rusko a Pobaltské státy, ale protože nemáme rády zimu, tak nás počasí dost odrazovalo. Nakonec jsme se rozhodly trip uskutečnit v lednu 2019, ach jo. V Litvě panovalo „krásných“ -12 stupňů. I když, asi to mohlo být horší. Všechny tři státy jsme procestovaly mezistátním autobusem. Otestovaly jsme si hotel, který stál 120 Kč / noc za dvoulůžkový pokoj, ochutnaly tradiční speciality jako je třeba Blood pudding (čekaly jsme, že to bude jahodové..) a navštívily spoustu krásných památek většinou barokního stylu.

Přírodní krásy Izraele

A protože nemáme rády zimu, tak jsme se v únoru 2019 vydaly do Izraelského Ejlatu, kde panovala krásná teplota téměř 30 stupňů. Teplota moře se pohybovala kolem 23 stupňů. Zaměřily jsme se především na přírodní krásy, kterých je kolem Ejlatu spousta. Potápěly jsme se v krásném korálovém zálivu u delfínů, jely jsme na výlet k Mrtvému moři a na pevnost Massada a na závěr jsme si prošly Red Canyon.

Itálie od severu na jih

V červnu 2019 jsme se rozhodly projet autobusem a vlakem Itálii. Chtěly jsme navštívit typická italská místa, ale i ta méně navštěvovaná a neznámá. Ubytované jsme byly u místních lidí od kterých jsme se dověděly spoustu zajímavých informací, vařily jsme s nimi italské speciality a navštívily spoustu krásných míst jako např: Florencie, Cinque Terre, Amalfi Coast, Benátky, Řím…

Napříč USA

V srpnu 2019 jsme se s dalšími dvěma kamarádkami vydaly do USA odkud jsme podnikly cestu napříč spojenými státy. Náš trip začal v Chicagu odkud jsme letěly do Las Vegas, pokračovaly jsme autobusem do Los Angeles, poté na Havajský ostrov Oahu a jako poslední destinaci po cestě domů jsme si nechaly San Francisco. Viděly jsme havajské přírodní krásy, potápěly jsme se v korálových zálivech, navštívily jsme dva obrovské zábavní parky a filmová studia, přírodní parky a projely jsme se na kajacích u Hooverovy přehrady…

Z Miami na Karibské ostrovy

V lednu 2020 jsme odletěly na Floridu, konkrétně do prosluněného Miami, které jsme procestovaly křížem krážem. Zjistily jsme tipy, jak cestovat po Miami zdarma, kde jsou nejkrásnější pláže na koupání, zajely jsme si do národního parku Everglades, kde žijí volně aligátoři a poté jsme výletní lodí propluly Karibské moře a navštívily Bahamy, Jamajku, Kajmanské ostrovy, Belize, Honduras a Mexiko. Zaplavaly jsme si s rejnoky, vylezly na Mayské pyramidy a zaplavaly si pod Jamajskými vodopády.

Malta

V červenci 2020 jsme konečně po půl roce od Miami vyrazily na Maltu #koronaobdobi. Procestovaly jsme celý ostrov křížem krážem včetně Comino a Gozo. Nejvíce nás zaujaly Popeye village, Blue lagoon, St. Peter’s pool, Cittadella na Gozo a Coral lagoon.

Portugalsko

V srpnu jsme se také poprvé podívaly do Portugalska – konkrétně do oblasti Lisabonu. Letěly jsme z Vídně #koronaobdobi a vracely se bez nutnosti podstoupení testu. Lisabon nás zaujal svými vyhlídkami, spoustou kopců, nádherným oceanáriem, květinovou zdí, mostem jako v San Franciscu a sochou jako v Riu a nejzápadnějším místem v Evropě.

Mallorca

Říjen byl věnovaný Mallorce. Na kolech a skútrech jsme projely ostrov kolem dokola po mořských zálivech, jeskyních, UNESCO památkách. Musíme nechat, že kopce na Mallorce jsou fakt drsné. Přestože v ČR už teploty klesaly strmě k nule, tak na Mallorce mělo moře přes 22 stupňů. Vzduch kolem 24 stupňů.

Mexiko

V listopadu 2020 jsme vyrazily na 30 denní cestu do Mexika, konkrétně do státu Q. Roo a Yucatán. Zaplavaly jsme si na nejkrásnějších plážích Mexika, jely lodí na neobydlený ostrov Isla Contoy, zaplavaly si s delfíny, projely se na zip-line, viděly jeden z divů světa a mnoho dalšího. Mexiko řadíme do top destinací co jsme navštívily.