Evropa

Mallorka: říjen 2020

Na kolech a koloběžkách jsme projely ostrov kolem dokola po mořských zálivech, jeskyních, UNESCO památkách. Musíme nechat, že kopce na Mallorce jsou fakt drsné. Přestože v ČR už teploty klesaly strmě k nule, tak na Mallorce mělo moře přes 22 stupňů. Vzduch kolem 24 stupňů a moře bylo stále příjemně teplé.


Portugalsko: srpen 2020

V srpnu 2020 jsme se poprvé podívaly do Portugalska – konkrétně do oblasti Lisabonu. Letěly jsme z Vídně #koronaobdobi a vracely se bez nutnosti podstoupení testu. Lisabon nás zaujal svými vyhlídkami, spoustou kopců, nádherným oceanáriem, květinovou zdí, mostem jako v San Franciscu, sochou jako v Riu a nejzápadnějším místem Evropy.


Chorvatsko: červenec 2020

Naše druhá cesta do menšího městečka Seline u národního parku Paklenica. Věnovaly jsme se paddleboardingu, vylezly jsme na velkou Paklenici i malou Paklenici. Prošly jsme si Novigrad, Obrovac, Primošten, Plitvická jezera a mnoho dalšího.


Malta: červenec 2020

Po půlroce lockdownu #koronaobdobi jsme vyrazily na Maltu. Procestovaly jsme celý ostrov křížem krážem včetně Comino a Gozo. Nejvíce nás zaujaly Popeye village, Blue lagoon, St. Peter’s pool, Cittadella na Gozo a Coral lagoon.


Anglie: říjen – listopad 2019

Náš vzdělávací pobyt v Bournemouthu! Tentokrát šlo především o angličtinu, až pak o cestování. Chodily jsme do místní školy, obě dvě jsme byly v kurzu úrovně C1. Bournemouth bylo krásné město s nekonečně dlouhými plážemi a spoustou obchůdků.


Bulharsko: červenec 2019

I my jsme zavítaly do typické české plážové destinace Nessebaru. Čas jsme věnovaly jak plážím, tak i památkám a místní kultuře. Naprosto jsme si tam oblíbily ovoce blumy, které tam prodávali na každém rohu.


Itálie od severu na jih: červen 2019

V červnu 2019 jsme se rozhodly projet autobusem a vlakem Itálii. Chtěly jsme navštívit typická italská místa, ale i ta méně navštěvovaná a neznámá. Ubytované jsme byly u místních lidí od kterých jsme se dověděly spoustu zajímavých informací, vařily jsme s nimi italské speciality a navštívily spoustu krásných míst – Milán, Savona, Florencie, Verona, Boloňa, Cinque Terre, La Spezia, Amalfi Coast, Benátky, Řím, Vatikán, Neapol, Pisa. Mimo tahle místa jsme zavítaly také do San Marina a Vatikánu.


Chorvatsko: duben 2019

Na pár dnů během Velikonoc jsme vyrazily do Chorvatska. Poprvé jsme si vyzkoušely paddlebaording a rovnou na moři, vylezly jsme na velkou Paklenici a prošly městečko Zadar.


Slovensko: březen 2019

Na Slovensko cestujeme dost často, ale tenhle trip byl ze všech nejlepší. Ubytovaly jsme se v hotelu Bešeňová, přímo u termálů. Bešeňová je za nás stále nejlepším aquaparkem a snadno předčí i německý Tropical Islands. Mimoto nesmíme zapomenout na Tatralandii a Kontakt ZOO!


Pobaltí: leden 2019

Dlouho jsme chtěly navštívit Rusko a Pobaltské státy, ale protože nemáme rády zimu, tak nás počasí dost odrazovalo. Nakonec jsme se rozhodly trip uskutečnit v lednu 2019, ach jo. V Litvě panovalo „krásných“ -12 stupňů. Všechny tři státy jsme procestovaly místním autobusem. Otestovaly jsme si hotel, který stál 120 Kč / noc za dvoulůžkový pokoj, ochutnaly tradiční speciality jako je třeba Blood pudding (čekaly jsme, že to bude jahodové..) a navštívily spoustu krásných památek většinou barokního stylu.


Cesta po Azurovém pobřeží: srpen 2018

Po návratu z USA jsme se vydaly autobusem po francouzském pobřeží. Procestovaly jsme Nice a městský stát Monako, Marseille s nádherným národním parkem Calanques, Avignon, Narbonne a Nimes s úžasným amfiteátrem.


Švýcarsko, Lichtenštejnsko: duben 2018

Na přelomu března a dubna se nám podařilo vycestovat do švýcarského Curychu a hlavního města Lichtenštejnska – Vaduzu. Počasí nám příliš nepřálo ale i tak jsme vlakem cestovaly na Rýnské vodopády a prošly město Schaffhausen.


Benelux: březen 2018

Březnová cesta po Beneluxu byla věnována především hlavním městům – Bruselu v Belgii, Amsterdamu v Nizozemí a Lucemburku v Lucembursku. Hlavním cílem byla stavba Atomium, projít se po Amsterdamských mostech. V Lucemburku jsme poprvé zkusily mexické jídlo, které je dodnes naším nejoblíbenějším.


Severské státy: leden 2018

V lednu jsme rychle dokončily zkouškové období a zbyla nám troška volna, tak jsme se rozhodly si udělat tour po hlavních městech severských států – Kodani v Dánsku, Helsinkách ve Finsku a přidaly jsme ještě Malmo ve Švédsku, které je pouze hodinu jízdy vzdálené z Kodaně. Jedním z našich cílů byl autonomní stát Christiania jehož návštěvu rozhodně doporučujeme! Mimochodem – tohle byla první cesta, kdy Deny letěla letadlem!


Maďarsko: prosinec 2017

Na přelomu prosince a ledna jsme se vydaly do Budapeště oslavit Silvestra. Protože má Carol ráda muzea vláčků, tak jsme to obrovské v Budapešti ihned přihodily na seznam. Na silvestrovské ohňostroje jsme se dívaly z kopce nad Budapeští, kam chodí spousta místních lidí a odkud je absolutně nejlepší výhled na centrum i přilehlá města. PS: přesně na půlnoc jsme se pod ohňostroji zasnoubily.


Rakousko: srpen 2017

Do Rakouska a konkrétně do Vídně jsme v posledních letech vyrazily nesčetněkrát. V Prátru jsme vyzkoušely horskou dráhu, prošly jsme si celé kulturní město a také navštívily obrovské aquarium. Jeden rok jsme ve Vídni strávily Silvestra a viděly krásný ohňostroj a Vánoční trhy.


Řecko: červenec 2017

Jedna z našich prvních cest do „vzdálenějších destinací“. Tenkrát ještě autobusem. Cesta trvala krásných 30 hodin, neboť jsme 6 hodin čekali na srbských hranicích. Čas jsme trávily především na Chalkidiki. Projely jsme spoustu menších vesniček, podníkly cestu lodí kolem Athosu na který nesmí vstoupit ženy.


Ukrajina: červen 2017

Cesta na Ukrajinu byla naší první cestou bez cestovní agentury. Velký krok! :D. Vlastně jsme se rozhodly jet na Ukrajinu, protože jsme jely na výlet do Ostravy (drahým vlakem) a Ostrava už byla blízko hranicím a po cestě na Ukrajinu :D. Pro naši cestu jsme si vybraly město Užhorod, kde ubytování v nejlepším hotelu stálo 200 Kč na noc.


Chorvatsko: srpen 2016

Naše první společná dovolená a Deny první cesta k moři. Procestovaly jsme Trogir, Split, národní park Krka a okolní místa. Člunem jsme jely na opuštěný ostrůvek, kde jsme vylezly k majáku, hodiny jsme strávily šnorchlováním. Vylezly jsme na desítky rozhleden, nejzajímavější byla ve Splitu.


Anglie: říjen – listopad 2015

Naše první společná cesta. Tenkrát ještě na střední škole za dobré studijní výsledky. Od té doby se do tohoto multikulturního města pravidelně vracíme. Mnohokrát jsme si prošly všechny ty známé památky jako je Buckinghamský palác, Hyde Park, Tower Bridge. Dokonce jsme se i svezly na London Eye, projely lodí po Temži a studovaly angličtinu na jazykové škole v Londýně.