Amalfi Coast 🇮🇹

Když našim přátelům říkáme, že jsme v červnu cestovaly po Amalfi Coast, většina z nich se nás ptá, kde že to Amalfi Coast vlastně je?

Amalfi Coast je pobřeží nacházející se asi hodinu jízdy od Neapole. Pobřeží je dlouhé 40 km a cesta po něm je přes typické italské serpentiny. Takže zdlouhavá..

Jak se na Amalfi Coast dostat?

Nejlepší, nejjednodušší a nejlevnější variantou je metrem z Neapole do města Sorrento. Metro (je to spíš takový vlak..) jezdí každých 30 minut. Poté máte dvě možnosti. Buďto zvolíte lodní dopravu, která je dražší ale za to rychlejší nebo autobusovou.

Výhoda lodní dopravy je, že vystoupíte v podstatě rovnou na plážích těchto nádherných vesniček, nemusíte tedy chodit do kopců ani z kopců. Na druhou stranu se ale oberete o tyhle krásné výhledy!

Autobusová doprava tady funguje velmi jednoduše. Ve městě Sorrento si při výstupu z metra (vlaku, jak chcete) koupíte jednodenní lístek na autobus po Amalfi Coast. Lístek stojí asi 10 eur a autobusy můžete využívat po dobu 24 hodin neomezeně. Výhoda je, že autobus zastaví na vrcholku hor nad vesničkami a máte nádherný výhled široko daleko. Nevýhoda je tedy logická – dolů vás čeká daleká cesta a zpět na autobus pak ještě náročnější. I tak doporučujeme tuhle variantu, seshora je nádherný výhled, můžete zastavovat po cestě dle potřeby. Nemusíte se nikam hnát.

Jaké vesničky neminout ?

Rozhodně byste neměli minout Positano, viz. první dvě fotografie. To je nejznámnější ze všech
13 vesniček na pobřeží. Je tam nádherný kostel, veřejná pláž a možnost zapůjčení kajaků.

O pár km dál leží vesnička Praiano. Ta je o poznání menší než Positano. Také je tam možnost plavání, ale tentokrát tam není pláž jako ve vesničně Positano, ale sestup přímo do vody. Plave se tam podél skal, takže pro neplavce to není nic příjemného a varování – je tam spousta medúz! Na požahání (které vás tam s velkou pravděpodobností nemine) doporučujeme ocet.

A poslední vesnička, kterou určitě nevynechejte je Amalfi viz. třetí fotografie. Po této vesničce je pojmenováno celé pobřeží. Pozitivní je, že tady autobus nestaví na vrcholu hor ale rovnou u přístavu ze kterého máte krásný výhled.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s