Národní park Everglades 🇺🇸

Everglades – jeden z největších národních parků USA leží na jihu Floridy. Je známý díky mokřadám, volně žijícím aligátorům a všemožné fauně a flóře – asi 30 000 hadů (především Krajta barmská), rysi, vačice, želvy a mnoho mnoho druhů ptáků.

Jak do Everglades?

Můžete si park projet autem (platí se vstupné za osobu, nebo za auto), anebo pokud nemáte k dispozici auto jako my, tak můžete využít místní cestovní agentury, které vás odvezou na místo, zařídí program a odvezou zpět.

Airboats

Hlavní dopravní prostředek po mokřadách. Airboats jsou vznášedla poháněna vrtulí (ne lodním šroubem) a pohybují se rychlostí až 70 km/hod. Jsou velmi hlučné, doporučujeme si vzít špunty do uší. Někdy je při příchodu na airboat dostanete rovnou. Při projížďce lodí uvidíte spoustu aligátorů i jiných zvířat. Projížďka trvá většinou 30-60 minut.

Safari park

Safari park se nachází asi hodinku jízdy autem z downtown Miami. Nejen, že tam máte možnost se projet na již zmíněné airboat, ale navštívíte také Safari park. Přírodně vybudovaný park, kde se opět pohybují aligátoři a můžete jim být na blízku pár cm.

Dokonce dostanete možnost si za poplatek pochovat malého aligátora. (No jó, všude bussiness..)

Jedna myšlenka na “Národní park Everglades 🇺🇸

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s