Plavba lodí Karibikem část 1. (ceník, nalodění)

Jsme zpět na pevnině a přebíráme fotografie a videa z plavby, kterou jsme před pár dny absolvovaly.
Abychom to vzaly popořadě, plavbu lodí Costa Luminosa jsme si rezervovaly u https://www.pttours.cz
Zvolily jsme si destidenní plavbu se zastávkami na Bahamách, Jamajce, Kajmanských ostrovech, Belize, Hondurasu a v Mexiku.

To co každého z vás určitě ihned napadne je, kolik taková plavba může stát? Když se proklikáte stránkami https://www.pttours.cz zjistíte, že je na výběr více variant.

Ceny se odvíjí od typu ubytování – kajuta vnitřní, s oknem, s balkonem, s panoramatickým výhledem a různé druhy apartmá. Cena se také odvíjí dle třídy – basic, comfort premium, comfort classic, deluxe.

My si vybraly kajutu vnitřní, kde bylo veškeré potřebné vybavení – fén, zrcadla, úložné prostory, ručníky, ručníky na pláž, sprchový kout… A třídu jsme si zvolily comfort classic s neomezenou konzumací rozlévaných vín, piv a nealkoholických nápojů během oběda a večeře. Jídlo se v jednotlivých třídách nerozlišuje, každý pasažér má plnou penzi (o tom později). S tímto výběrem jsme se dostaly na cenu 20 770 Kč za osobu na 10 dní Karibikem.

Co zařídit před plavbou?

Po rezervaci plavby vám dorazí na e-mail veškeré pokyny. Přes web lodní společnosti si také udějte on-line check-in, ať se pak nezdržujete v přístavu. Musíte si zařídit dopravu na místo vyplutí (pokud se jedná o plavbu z USA, tak nezapomeňte na povolení ESTA).

Nalodění a první den plavby

První den po příjezdu do přístavu odevzdáte své kufry a posádka vám je doveze před vaši kajutu. Cennosti si samozřejmě můžete nechat u sebe. (My cestovaly s krosnami a odnesly jsme si je samy na zádech). Vy sami projdete osobní kontrolou – podobně jako na letišti.

Po prohlídce půjdete rovnou na loď, kde počkáte, než budou připraveny vaše kajuty. Většina lidí tuto dobu trávila obědem v hlavní restauraci.

Poté už můžete rovnou do kajut, kam vám budou během dne doručena zavazadla. V kajutě najdete lodní kartu (pro každého pasažéra), kterou se budete prokazovat při výstupu z lodi a nástupu (v přístavech) a karta také slouží k platbám na lodi. Každý večer vám budou do poštovní schránky za dveřmi chodit noviny co se bude další den konat.

Až se v kajutě pořádně zabydlíte je třeba jít na recepci přihlásit vaši kreditní kartu ze které se vám budou platby odečítat, anebo pokud nemáte kreditní kartu, můžete platit cashem. Stačí si nahrát depozit ze kterého se vám budou platby odečítat.

Internet

Co si budeme, je taková doba a většina z nás bez internetu 10 dní nevydrží. Pokud máte k dispozici mobilní data s velkou pravděpodobností vám nebudou fungovat. Širé moře = žádný signál.

Na lodi si můžete internet zaplatit a na výběr je opět více balíčků. Ovšem co je důležité zmínit – při aktivaci jednotlivých balíčků se platí jednorázový poplatek 3 dolary. Proto si vyberte opravdu pořádně, ať v průběhu plavby neplatíte dvakrát. Data může využívat více osob na více zařízeních, ale nesmíte být přihlášeni současně. Pokud tedy chcete ušetřit, stačí koupit jeden balíček pro dvě osoby a o internet se podělit. Zde jsou pro představu ceny:
250 MB – 40 dolarů
500 MB – 52 dolarů
1 GB – 65 dolarů
3 GB – 127 dolarů

Asi nejlepší variantou pak jsou balíčky:
1 den sociálních sítí – 6 dolarů
Sociální sítě po celou dobu plavby – 32 dolarů
Sociální sítě zahrnují – facebook, messenger, twitter, instagram, whatsapp apod. Opět může tento balíček využívat více osob.

Spropitné

Spropitné pro obsluhu na lodi se vám započítává za každý den. Je to 10 euro za osobu na noc a za dítě do 14ti let 5 euro na noc. Spropitné se rozděluje mezi stevarda, číšníka a asistenta číšníka.

V dalších článcích se zaměříme na jídlo, jednotlivé zastávky, zábavu na lodi a vybavení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s