Malta 🇲🇹

Tentokrát trošku obecnější článek o Maltě. Zvláště o našem bydlení, městě kde máme hotel, jídle a taky přihodíme nějaké tipy kam zajít.

Vybraly jsme si hotel na hlavní třídě – na přelomu měst Sliema a Gzira. Je to strašná sranda na Maltě totiž vlastně skoro nepoznáte, kdy jste vyjeli z města. Většina hotelů má na střeše vlastní bazén. Moře je odsud trošku dál. Ve Sliemě je přístav odkud odplouvají ferry do hlavního města Valletty.

Ve Sliemě to dost žije, hlavně po večerech ale i tak nečekejte diskotéky a párty do rána. Vše se tu zavírá poměrně brzy.

Na hlavní třídě najdete desítky restaurací. My si nejvíc oblíbily The Bianca’s u Bayview hotel. Mají tam naše oblíbená mexická jídla, takže pokud máte rádi Nachos, tacos nebo zkrátka barbecue wings, tak tuhle restauraci nemůžete minout! Jinak, rada – to že je jídlo napsané v předkrmech nutně neznamená, že to je předkrm 😆 abyste se pak nedivili jako my, že vám donesou plnou mísu křidýlek anebo půl kila nachos.

Moře, moře.. Jasně. To je to co většinu z vás zajímá 😆. My jsme byly v zálivu Balluta bay, který byl přibližně 1km daleko a je tam udělaná přímo v centru města malá pláž. Jinak je opravdu potřeba si zajet někam busem/autem.

O MHD dopravě na Maltě se nehovoří zrovna v pozitivech ale my si nemáme rozhodně na co stěžovat! Možná už jsme zvyklé z našich ČD.. Můžete si koupit jednorázové lístky, nebo třeba týdenní kartu – 21 euro. V podstatě celá Malta i Comino a Gozo jsou pokryté autobusovou dopravou, případně ferry. Na autobusy je třeba mávat aby zastavily. Jezdí docela na čas, žádná hrůza.

Doprava autem, na kole, na bruslích – ne!!! Jezdí se tady po levé straně, což je samo o sobě zážitek. Silnice jsou úzké, nebezpečné, řidiči tady jezdí podnapilí protože tady není nulová tolerance alkoholu a je tady spousta smrťáků. Pokud vás ani tohle nepřesvědčilo, tak je tady takový hic a tolik kopců, že si to v první zatáčce stejně rozmyslíte 😆…

Taky doporučujeme přibalit silný opalovací krém. My si ho s sebou nikdy na žádný trip nevzaly ale tady bychom ho fakt uvítaly! Přikládáme vývoj našich spálenin.

Jedna myšlenka na “Malta 🇲🇹

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s