Plitvická jezera 🇭🇷

Plitvická jezera jsou nejznámnější národní park v Chorvatsku. Park je otevřený celoročně přibližně od 7:00 do 21:00. Cena vstupenek se liší dle roční doby. V létě stojí pro dospělého 200 kun, pro studenty 125 a děti od 7 do 18 let 70 kun. Vstupenky se dají koupit i přes internet. V ceně je i doprava autobusem a lodí po parku.

My jsme parkovali na parkovišti 1, které je nejfrekventovanější a odtud jsme si zvolily 3 trasy. Po parku vedou dřevěné chodníky, občas se chodí po kamínkách. Drtivá část cesty je po rovince, občas narazíte na schody nebo mírné stoupání. Téměř celou dobu se jde pod stromy, občas na slunci ale i tak doporučujeme vyrazit ihned na 7:00, to se chodí perfektně!

V parku je spousta jeskyní, jezer a vodopádů. Po Kozjak jezeře vás přepraví loďka nebo si ho můžete obejít pěšky. Nemusíte se vracet zpět po své trase – na konci jezdí autobus, který vás odveze na parkoviště 1 i 2.

Jídlo a pití si můžete zakoupit na parkovištích a u jezera Kozjak. 0,5 litru limonády za 80 Kč, sandwich přibližně 90 Kč.

Jedna myšlenka na “Plitvická jezera 🇭🇷

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s