Chorvatsko – Zadar a okolí 🇭🇷

Tentokrát pro vás máme pár tipů, kam vyrazit v Chorvatsku. Hlavně pak v oblasti Zadaru. Snad vás trošku inspirujeme a přidáte si místa na svůj bucket list. Doporučujeme vzít si sebou cash, v Chorvatsku nejsou platby kartou automatické.

Městečko, kde jsme byly ubytované se jmenuje Seline a leží hned u vstupu do národního parku Paklenica. Jde o menší městečko, kde je pár restaurací, barů a poměrně klídek. Můžete vyrazit i ke zřícenině majáku, kde jsou krásné pláže.

Zadar – město s letištěm, hezkou historickou architekturou, mostem odkud se skáče bunjee jumping a hezkým pobřežím, kde můžete poslouchat vlny.

Národní park Paklenica se skládá ze dvou kaňonů – Malá a Velká Paklenica. Malá Paklenica je většinou vyschlá, ve Velké Paklenici ještě uvidíte malé potůčky. Otevřeno je celoročně a zaparkovat můžete přímo u vstupu. Pokud půjdete do Malé Paklenice po 13:30, nebudete platit vstupné. Připravte se na kopcovitý a skalnatý terén – určený horolezcům. Výhledy z vrchu jsou fantastické.

Novigrad, městečko s asi 5 000 obyvateli, zříceninou hradu s krásným výhledem na celé město (bezplatný vstup) a hezkými plážemi. Na hrad se stačí vydat vzhůru po schodech. Po cestě najdete pítko, naberte si dost vody, nahoře nic není.

Obrovac je také menší městečko, které se nachází v kaňonu řeky Zrmanja, která ústí do Jaderského moře. Navíc můžete jít po stopách Vinnetoua, který se tam natáčel. Plavání v řece ve městě Obrovac povoleno 🙂

Na seznam si musíte připsat také národní park Plitvická jezera, podrobnosti se dočtete zde. Jedná se o půldenní – celodenní procházku krásnou přírodou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s