Portugalsko – Lisabon a okolí 🇵🇹

Po týdnu stráveném v Lisabonu jsme se konečně dostaly k sepsání pořádného článku s informacemi. Na úvod bychom začaly tím, jak jsme se sem dostaly. Letěly jsme z Vídně, test na koronavirus nebyl vyžadován, ani žádné prohlášení. Při návratu zpět taktéž není test vyžadován – stačí doložit že pokračujete na území ČR. Roušky se v Portugalsku nosí jen ve vnitřních prostorách – MHD, obchody, banky..

Lisabon 🌴

Přestože je Lisabon hlavním městem Portugalska, tak je to poměrně malé město, kde se dá dobře chodit pěšky. Jen vás dopředu varujeme – všude jsou kopce. Jako fakt všude. My máme booknuté ubytování přímo v historickém centru města – na kopci jako pra*e.

Skoro ve všech uličkách uvidíte street art malby na zdech, Lisabon je plný restaurací, kostelů, hradů, botanických zahrad, parků a krásných výhledů (kopce ale zase super podívaná!). Doporučujeme se jít podívat na krásnou Pink street, která je teď úplně vylidněná. Také na květinovou zeď u muzea. Zážitek je projet se i typickou žlutou tramvají po centru.

Belém

Jedna ze čtvrtí lisabonu. Nejlépe se tam dá dojet tramvají. My jsme šly pěšky. Z historického centra Lisabonu je to asi 10 km. Po cestě minete most Ponte 25 de Abril, který vypadá jako Golden Gate Bridge v San Franciscu. U mostu je socha Ježíše, která zase vypadá jako ta v Riu. Ve čtvrti Belém uvidíte Belémskou věž, klášter sv. Jeronýma, památník objevitelů a mnoho dalšího. Také můžete ochutnat pina coladu přímo z ananasu!

Okolí Lisabonu

Na začátek doporučujeme město Sintra ležící asi 20 km od Lisabonu jehož hlavní dominantou je Palácio Nacional de Sintra s prvky gotického, manuelského a maurského stylu. Městečko je kopcovité a najdete tam mnoho typických pekařství, obchodů a restaurací.

Co rozhodně nemůžete minout je krásný žluto-červený Palácio Nacional da Pena, kam si ale budete muset vylézt pěšky. Palác leží ve výšce asi 500 m. Výšlap je trošku makačka. Vstup do paláce je zpoplatněn ale stojí za to!

Na seznam si určitě připište i Cabo da Roca, což je nejzápadnější místo Evropy. Útes nad Atlantikem přímo naproti USA. Připravte se na extrémní změnu klimatu než je o 5 km dál. Je tam vichřice, mlha, o deset stupňů méně. Pár km od Cabo da Roca je městečko Cascais a také Devil’s mouth.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s