Národní muzeum a další

Národní muzeum není jen budova na Václavském náměstí, která ihned upoutá vaši pozornost. V rámci vstupenky můžete za 5 dní navštívit celkem 9 muzeí. Vstupenka stojí 200 Kč a snížená 130 Kč. Můžete si zakoupit i vstupenky do jednotlivých muzeí zvlášť.

  • Muzejní komplex Národního muzea (historická a nová budova)
  • České muzeum hudby
  • Náprstkovo muzeum afrických, asijských a amerických kultur
  • Národopisné muzeum Národního muzea
  • Národní památník na Vítkově
  • Muzeum Antonína Dvořáka
  • Muzeum Bedřicha Smetany
  • Lapidárium Národního muzea

Níže se vám pokusíme jednotlivá muzea popsat, přiložit nějaké fotečky a taky uvést časovou náročnost (jasně můžete to proběhnout vše za jeden den, ale neužijete si to). České muzeum hudby jsme bohužel nenavštívily, takže bližší informace neposkytneme.

Muzejní komplex národního muzea

Stejně krásně jak vypadá zvenčí, tak vypadá i uvnitř! Jen vidět prostory Národního muzea je zážitek sám o sobě! V muzeu je aktuálně výstava Sluneční králové věnovaná Egyptu (mrkněte i na promítané filmy!). Mimoto je v muzeu Sál minerálů (za nás naprostý vrchol ze všech muzeí v Praze!), Poklady numismatických sbírek, Mongolsko a Buddhismus a nová výstava Držíme spolu týkající se roušek. Určitě doporučujeme také navštívit kupoli ze které je super výhled na Václavské náměstí. Časová náročnost: min. 3 hodiny. Otevřeno je každý den od 10:00 do 18:00

Náprstkovo muzeum

Náprstkovo muzeum je členěné do 3 nebo 4 pater. Dozvíte se zajímavosti o šamanech, jurtě, ale i o Austrálii a Oceánii. Můžete si zahrát tradiční hry anebo si vyzkoušet místní klobouky. Časová náročnost: min. 1,5 hodiny. V pondělí je zavřeno, jinak vždy od 10:00 do 18:00 a ve středu dokonce od 9:00.

Národopisné muzeum

Národopisné muzeum najdete u Švandova divadla, stačí projít parkem do mírného kopce. V muzeu uvidíte sbírku DIY předmětů a hlavně předměty týkající se lidové kultury (kroje, obrovský betlém, kraslice..). Také si v herně nezapomeňte zahrát retro hada! Časová náročnost: min. 1 hodina. V muzeu je zavřeno vždy v pondělí, jinak je každý den otevřeno od 10:00 do 18:00.

Národní památník na Vítkově

Nejlépe jak se k památníku můžete dostat je z autobusové zastávky Prokopovo náměstí. Stačí jít strmě do kopce. Pozvolnou chůzí by vám měla cesta zabrat asi 15 minut. Památník je na samém vrcholku kopce. Součástí je socha Jana Žižky. Aktuálně tam uvidíte obrovskou výstavu RepoTvář Julia Fučíka, mimoto uvidíte předměty spjaty s Miladou Horákovou, Janem Palachem a dalšími osobnostmi. V památníku je také kavárna a nádherná vyhlídka odkud budete mít rozhled na celou Prahu. V pondělí a úterý je zavřeno, jinak je otevřeno od 10:00 do 18:00. Časová náročnost: min. 1,5 hodiny.

Muzeum Antonína Dvořáka

Jak z názvu plyne v muzeu se dovíte cestu životem Antonína Dvořáka. Muzeum je členěno do dvou pater. K dispozici je i promítání a také si můžete pustit Dvořákovu hudbu. V sále je krásně zdobený strop a budova zvenčí vypadá také fantasticky. V pondělí je zavřeno jinak je otevřeno každý den od 10:00 do 17:00. Časová náročnost: min. 30 minut.

Muzeum Bedřicha Smetany

Muzeum najdete pár metrů od Karlova mostu. K vidění je rodokmen Bedřicha Smetany, který sahá až po dnešní dobu, také spousta jeho zápisků, fotek, klavír. Taktéž si zde můžete pustit Smetanovy skladby. V úterý je zavřeno, ostatní dny otevřeno od 10:00 do 17:00. Časová náročnost: min. 45 minut.

Lapidárium Národního muzea

Lapidárium se nachází na výstavišti v Holešovicích po pravé straně. V Lapidáriu uvidíte největší českou sbírku kamenné plastiky. Sochy jsou opravdu vysoké! Některé sochy jsou z Karlova mostu! V pondělí a úterý je zavřeno, ostatní dny otevřeno od 12:00 do 18:00, ve středu pouze do 16:00. Časová náročnost: min. 1 hodina.

Jedna myšlenka na “Národní muzeum a další

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s