Mallorca 🌴

Mallorca v říjnu nebo prosinci? Vynikající volba! Počasí slunečné – kolem 24 stupňů, teplota vody se v říjnu pohybuje kolem 22 stupňů. Letenky za nízké ceny a cíl projet ostrov kolem dokola.

Po přistání na letišti jsme se ihned vydaly směr městečko S’Illot na východním pobřeží. Ubytování jsme si zajistily v obrovském apartmánu s bazénem, přímo u moře.

Jako dopravní prostředek nám sloužily kola , která jsme si půjčily přímo v našem hotelu. Kola jsou na Mallorce velmi rozšířená, stejně jako scootery. Půjčíte je na každém rohu a Mallorca je pokrytá krásnými cyklostezkami, které vedou podél moře. K dispozici jsou i elektrokola, která oceníte skrze obrovské kopce a určitě využijete i košík na batůžky.

Každý den jsme jezdily podél moře a hledaly krásné mořské zálivy s fantastickými výhledy na moře. K některým z nich je přístup jednoduchý, na některé veda dlouhá strmá cesta po kamenech dolů. Za zmínku určitě stojí i Pad d’es Pinar což je cíp poloostrůvku odkud uvidíte na širé moře. Je tam dost silný vítr, také nás zaujal záliv Cala Mendia a Cala Petita, kde byl hezký přístup do vody.

Kromě zálivů nesmíme zapomenout Drach Caves. Nejkrásnější jeskyně, které jsme dosud viděly. Mají necelý 1 km, všude jsou krápníky a dole v jeskyni jsou jedny z největších jeskynních jezer na světě. U jezera se posadíte na lavičku a hudebníci přijedou na loďkách a zahrají koncert vážné hudby. Poté vás provezou po jeskynním jezeře na loďce.

Druhou polovinu času na Mallorce jsme strávily v hlavním městě Palma de Mallorca, kde jsme se pohybovaly na scooterech a cestovaly po západním pobřeží Mallorky. Hlavní město Palma není samo o sobě tak zajímavé, je dost přelidněné, je tam dražší ubytování než na východě. Ubytování je většinou v bytech. Palmy jsou všude kolem, taky manadarinky. Centrem dění je náměstí Placa de Espana a také okolí katedrály. Pokud máte rádi Taco Bell jako my, tak vás potěšíme – najdete ho na hlavním náměstí.

Poblíž centra nevynechejte Aquarium – jedno z nejhezčích které jsme dosud viděly. Vstupenky můžete zakoupit zde. Před vstupem staví autobus. V areálu je v zimních měsících i lední kluziště.

Na západním pobřeží nás nejvíce zaujaly města Soller a Valldemossa. Port de Soller je krásný přístav s loďkami a nádhernými domy kolem dokola. Nechybí restaurace, stánky se suvenýry a také dva majáky. Valldemossa je městečko zapsáno v dědictví UNESCO. Jde o opravdu malé městečko, které v pohodě projdete chůzí za chviličku. Uvidíte hezké zahrady, kostel a výhled na okolní hory.

Na závěr musíme vyzdvihnout zahrady Jardines de Alfabia, které leží pár km od Solleru. Projití zahrady zabere přibližně hodinku času. Můžete se kochat spoustou palem, ale i pomerančovníků.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s