Universal Studios 🇺🇸

Universal Studios jsou opravdovým rájem nejen pro děti. Najdete zde desítky různých filmových atrakcí, show, obchody s rekvizitami z filmů, restaurace ve filmových motivech a hlavně celý svět Harryho Pottera.

Universal studios Florida

Studia v Orlandu na Floridě se dělí na dva hlavní tématické parky – Universal Studios Florida a Universal’s Island of Adventure. Je možné zakoupit vstup do jednoho parku, nebo s menší slevou do obou parků, anebo rovnou permanentku na více dní, což zde určitě není na škodu! Taktéž je možnost zakoupit priority pass, abyste u atrakcí nemuseli čekat dlouho, ale i bez něj se dá stihnout dost. Mezi parky jezdí Bradavický expres zdarma.

Park Universal Studios Florida je vhodný spíše pro děti. V parku je mnoho 5D kin, doporučujeme Simpsonovi a Shreka. Určitě běžte na atrakci E. T. Mimozemšťan, kde se na kole proletíte nad osvětleným městem s doprovodnou hudbou Hanse Zimmera. Nechybí ani atrakce Muži v černém – střílečka a soutěž, kdo nasbírá více bodů.

I v tomto parku jsou atrakce Harryho Pottera, ale je jich podstatně méně. Nejlepší je Gringottova banka, kde si užijete zběsilou jízdu vozíkem. Vedle banky stojí Záchranný autobus i s živým „Stanem Silničkou“. Jakmile si projdete další atrakce (Rychle a zběsile, Mumie, Transformers…), restaurace, Krusty Burger, Kwik-E-Mart a stánky se suvenýry, můžete zamířit na Příčnou ulici. Na vlastní oči uvidíte dvoupatrový obchod dvojčat Weasleyových, obchod Borgina a Burkese v Obrtlé ulici a desítky dalších obchodů, které vás dovedou přímo na Bradavický expres, který přijíždí do stanice King‘s Cross.

Jízda Bradavickým expresem  do parku Universal’s Island of Adventure trvá přibližně 5 minut, během kterých je show s mozkomory, a poté vystoupíte přímo v zasněžených Prasinkách. Z dálky lze vidět obrovský Bradavický hrad tyčící se nad řekou, kde se koná světelná hudební show včetně ohňostroje. Budete mít možnost se projet na horské dráze s Klofanem. Nechybí atrakce Jurský park – doporučujeme pláštěnky. Najde se i adrenalinová horská dráha v motivu filmu Hulk a celá jedna ulice věnová Marvelu a 5D kino Spider-man.

V Universal’s Island of Adventure můžete ochutnat máslový ležák v hospodě U Tří košťat, zakoupit si kouzelnickou hůlku, čokoládové žabky, Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak a mnoho dalšího.

Universal studios Hollywood

Studia v Hollywoodu jsou dost podobná těm na Floridě. Rozdíl je, že tentokrát je to pouze jeden park – jedno vstupné a park není tolik roztahaný. Opět se dá zakoupit i vícedenní vstupné, nebo priority pass.

Spousta atrakcí je ve studiích stejná – Gringottova banka, Jurský svět, jízda na Klofanovi, Simpsonovi i Bravický hrad… Taktéž je spousta obchůdků a restaurací totožná. Hollywoodská studia jsou výjimečná spíše velkou spoustou show – uvidíte, jak se natáčí filmy se zvířaty, kaskadérské kousky a poté samotná Universal studia, kde natáčí slavní režiséři, jako je třeba Spielberg! Upozorňujeme, že až uvidíte, kde se natáčely Čelisti, tak vás rozhodně přejdou veškeré iluze. Uvidíte také slavnou ulici ze Zoufalých manželek, nebo ulici kde se natáčel film Tenkrát v Hollywoodu (Q. Tarantino).

Do parku rozhodně přijeďte před otevírací dobou, než se tam nahrnou stovky lidí. V celém areálu jsou pítka s pitnou vodou, takže vodu sebou určitě netahejte.

Jedna myšlenka na “Universal Studios 🇺🇸

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s