Holbox 🇲🇽

Na naší cestě Mexikem v srpnu 2021 jsme se vydaly na ostrov Holbox, který je vzdálený přibližně 3 hodiny autobusem z Cancúnu. Ostrov nás na první pohled uchvátil a zároveň překvapil.

Na ostrově nenajdete silnice, jen písčité cesty po kterých jezdí kola a golfové vozíky. Kam se podíváte uvidíte krásné malebné bary, restaurace, pověšené houpací sítě, barové houpačky nebo graffiti. Část ostrova je zcela neobydlená, je tam obrovský klid, ticho a všude kolem příroda. Během deště se z Holboxu stává jedna velká bahnitá kaluž a voda velmi pomalu vysychá. Nám voda kolikrát dosahovala až nad kolena.

My jsme se na ostrově přepravovaly na kolech Ama’s Bike. Jde o jednu z málo půjčoven kol, kterou na ostrově najdete. Kola jsou klasická s košíky. Cesty nejsou nic moc, je tam spousta výmolů ale celý ostrov se dá přejet za zhruba hodinku.

Doprava je jednoduchá – na jedné straně ostrova najdete slavnou pláž Punta Coco a na druhé straně Punta Mosquito. Na pláži Punta Coco se dá sledovat bioluminiscentní mořský plankton, zatímco na Punta Mosquito se můžete projít po dlouhé písečné duně na opuštěnou pláž.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s