Mexico City🇲🇽

Na Mexico City jsme se dlouho těšily. Přeci jen tak obrovské a lidnaté město plné kulturních památek, to je super. Zůstaly jsme zhruba 10 dní.

Kam na výlet v Mexico City?

Chapultepec – krásná čtvrť s obrovským parkem, kde je totální klid. Doporučujeme navštívit i Chapultepec Castle. Mimoto je tam ZOO se vstupem zdarma (je tam panda!). Je tam i možnost zapůjčení šlapadel.

Coyoacan – rušná, turistická čtvrť, kde lidé tančí, jsou tam perfektní restaurace za velmi příznivé ceny a také muzeum Fridy Kahlo – Casa Azul (lístky nutné zarezervovat dopředu!). V muzeu jsou k vidění jak obrazy, tak fotografie ale i původní dům, kde Frida bydlela.

Historické centrum – doporučujeme procházku po hlavním náměstí (včetně katedrály! Nejhezčí co jsme kdy viděly!!!), Bellas Artes, čínskou čtvrť. V čínské čtvrti ochutnejte barevné koláčky plněné vším možným – čokoláda je top!

Projeďte se lanovkou – linek je ve městě více, my se projely ze zastávky Indios Verdes, kde začíná lanovka hned u zastávky metra. Je nutné mít MHD kartu, kterou si dobijete. Cena jízdy je 8 pesos. Nechte se provézt až na konec, kde vylezete a hned sednete na lanovku zpět. Zhruba v polovině trasy se dá přestoupit na druhou linku opět zdarma. Druhá linka je barevnější:)

Teotihuacan – na aztécké pyramidy se dá jednoduše dostat z města za zhruba hodinku. Vstupné je kolem 90 pesos. V areálu není téměř žádný stín, zkuste si vybrat chladnější den.

Six Flags – běžte si užít den do zábavního parku Six Flags! Park je otevřený jen některé dny v týdnu. Doražte co nejdříve a vyhněte se frontám. Doporučujeme volný pád! Ale ten vysoký řetízkáč vynechejte!

Výhled na město – běžte se podívat na výhled na centrum z výšky. Většina mrakodrapů má rooftop nebo můžete zkusit věž v centru. Vstupné je kolem 150 pesos.

Jedna myšlenka na “Mexico City🇲🇽

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s