Jak z Mexika do USA 🇲🇽🇺🇸

V tomto článku popíšeme, jak se dostat nejjednodušeji a pravděpodobně i nejlevněji z Mexika do USA cestou přes Tijuanu.

Letenky z Mexika do USA se většinou pohybují kolem cca 3 000 Kč. My se rozhodly zkusit jinou alternativu, a to pozemní cestu. Z mexického státu Jalisco jsme letěly do Tijuany za pár stovek. Do Tjuany se ale za pár Kč dostanete odkudkoliv z Mexika.

Z mexické Tijuany vede do USA více cest. Konkrétně pozemních přechodů. Nevýhoda pozemních přechodů je ovšem ta, že trávíte hodiny ve frontě a čekáte na imigračním. Doporučujeme se zařadit do fronty už brzy nad ránem. Také je třeba počítat s útratou za cestu z letiště na hraniční přechod.

My zvolily cestu přes most CBX. Tuhle variantu můžete využít jen v případě, že jste do Tijuana přistáli letadlem. Stačí projít letištěm, vzít si kufry a přímo od kufrů vedou směrovací tabule na most.

Most CBX je zpoplatněn, ale je to nejrychlejší, nejsnazší a nejpohodlnější způsob, jak se do USA dostat. Držte se tabulí, chodby vedou přes hraniční přechod. Chodbami dorazíte rovnou na imigrační. Většinou zde budete úplně sami, nebo s pár dalšími lidmi – žádné fronty. Klasicky poskytnete otisky prstů, vyfotíte se a odpovíte na pár otázek (velmi rychle). Za imigračním vylezete přímo do příletové haly na USA straně.

Taktéž je dobré připomenout, že USA stále vyžaduje očkování po všech příchozích krom US citizens. Při pozemní cestě není třeba mít test, letecky ANO. Při pozemní cestě je také třeba vyplnit i-94 form! Nezapomeňte ESTA!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s