Boston 🇺🇸

Po pár letech jsme se rozhodly vrátit zpět do Bostonu, Massachusetts. Boston jsme navštívily v červenci, listopadu a nyní v dubnu. Počasí bylo nyní dost přijatelné. Nepršelo, nesněžilo. Slunce občas vysvitlo.

5 míst kam v Bostonu

Freedom trail – trail po historickém centru města. Je značený červenou čárou nebo červenými cihlami. Mapu nepotřebujete. Projdete 16 historických památek – hřbitov, city hall, Boston common, památníky i přístav. Trail je dlouhý zhruba 4 km. Doporučujeme zastavit v marketu na jídlo a zkusit tradiční pečenou bramboru plněnou sýrem, slaninou. Konec trailu je u USS Constitution (vstupné na loď je zdarma).

Harvard – kdo by neznal Harvard. Málokdo ovšem ví, že se do kampusu Harvardu dostanete zcela zdarma. Můžete se tak pokochat místní architekturou, setkat se s místními studenty a dovědět se zajímavosti o nejznámější univerzitě světa. Lidé zde běžně posedávají v parku na pikniku a užívají si relaxu.

Salem – zhruba hodinku jízdy autobusem od Bostonu leží městečko Salem, které je známé díky čarodějnickým procesům a čarodějnickým filmům (nejlepší je asi Hokus Pokus :D). Doporučujeme město navštívit v době Halloweenu! Každopádně to zde žije celoročně. Hororová muzea, strašidelné domy a všude hororové figuríny. Muzea se pohybují v cenovém rozmezí 5 – 20 USD a Salem je jich opravdu plný – vybírejte dobře. Můžete zde nakoupit i spoustu suvenýrů.

Boston Red Sox – jeden z nejznámějších baseballových týmů USA. Red Sox sídlí na stadionu Fenway Park – jde o nejstarší a nejslavnější stadion v USA. Lístky na Red Sox se pohybují od cca 20 dolarů nahoru. Na stadionu si můžete koupit jídlo i pití (ceny jako u nás v kině), není povoleno vnášet plechovky s pitím. Pet lahve jsou v pořádku.

Boston Bruins – hokejový tým, kde aktuálně hraje David Pastrňák a Tomáš Nosek. Úžasná atmosféra a lístky začínající na cca 50 dolarech. Bruins sídlí na TD Garden (u metra North station). Případně doporučujeme i basketball Boston Celtics, který se hraje na stejném stadionu. Hokejový zápas Bruins byl náš dlouholetý sen a musíme uznat, že to fakt stálo za to!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s