Providence 🇺🇸

Providence je hlavní město nejmenšího státu USA – Rhode Island. Město je opravdu malé, jezdí zde pouze autobusy, metro tu nenajdete. Oproti o kousek dál ležícímu Bostonu je zde hodně kopců.

6+1 tip kam v Providence

Roger Williams Park – krásné klidné místo plné zeleně. Stačí vzít piknikovou deku a jít relaxovat. V parku najdete i japonskou zahradu a spoustu jezírek. Mimoto zde leží obrovská ZOO.

Superman building – dominanta města. Stavba z roku 1927 vysoká 130 metrů. Jedná se o nejvyšší budovu Providence a současně i celého Rhode Islandu. Budova je pojmenována Superman building dle komiksu a filmu, kde byla ukázána.

Nejstarší baptistický kostel USA najdete v centru u univerzit. Kostel byl postaven již v roce 1775. Vypadá opravdu velice hezky!

Rhode Island State House – krásná bílá stavba (jako ve Washingtonu D.C.), kterou rozhodně doporučujeme navštívit. Kolem většinou není moc lidí (pokud tedy nejsou demonstrace).

Lokální trhy – každou sobotu jsou v Providence famářské trhy, kde můžete zakoupit med, zeleninu, ovoce, džemy, maso ale třeba si také nechat nabrousit nože, posedět u sušenek a kávy. Vyzkoušejte mořské plody, ty jsou v Providence top. Skvělé jsou také sezamové sušenky a cheesecake.

Benefit street – kopcovitá ulice vedoucí od řeky k Brownově univerzitě s krásnými viktoriánskými domky.

Pokud do Providence dorazíte v letním období, případně v červnu/září, vyražte na pláže např. do Newportu!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s