Vysoké Tatry 🇸🇰

Minulý týden jsme vyrazily směr Poprad a NP Vysoké Tatry, které naprosto předčily naše očekávání. Určitě se vrátíme.

Jak už u nás bývá zvykem, cestovaly jsme veřejnou dopravou. Zvolily jsme noční vlak, který jezdí až do Popradu. Cesta perfektně utekla a měly jsme celý den před sebou.

Ubytované jsme byly v hotelu Horizont Resort ve Staré Lesné. Pokoje jsou krásně vybavené, moderní (ano, ty kde dostanete fakt hafo polštářů!). Užívaly jsme si perfektní bufetovou polopenzi, a také hotelové wellness. Bazén byl krásně vyhřátý, a k tomu ještě jaccuzzi, sauny, no wow! Dokonce jsme zjistily, že se na střeše hotelu nachází VIP Sky Lounge – soukromé jaccuzzi a sauna, tak jsme to šly hned prubnout. Musíme říct, že fakt úžasná hodinka relaxu. Jen tak sedět ve vířivce a sledovat ty vysoké hory kolem.

První den jsme vyrazily na výlet do Tatranské Lomnice. Odtud vede lanovka na Štart, následně na Skalnaté Pleso a Lomnické Sedlo. Určitě se vyplatí pořízení karty Gopass. Na Lomnickém Sedle se dá jít na kratší, ale náročnější trek přes kameny. Ze Skalnatého Plesa je možností treků spousta. My si obešly jezírko, a poté jsme se vydaly naslepo po stezce dál. Většina lidí pokračuje na Hrebienok a k vodopádům. Ze stanice Štart do Tatranské Lomnice můžete jít pěšky, svézt se lanovkou, anebo si užít trošku adrenalinu na horských kárách. My si samozřejmě zvolily horské káry. A fakt to byl adrenalin! Dostaly jsme helmu, vysvětlení a mohlo se jet. Zhruba 3 km dlouhá cesta z poměrně prudkého kopce. Za nás lepší, než třeba bobová dráha. Káry si ovládáte kompletně sami, takže to byl úžasný zážitek. Na závěr jsme zastavily na oběd v restauraci Humno (kousek od lanovky) na halušky s brynzou a fazolovou polévku. Totální klasika Tater.

Druhý den jsme jely vlakem do městečka Starý Smokovec. Odtud jezdí lanovka na Hrebienok, kde začínají krásné trekové stezky. Vyrazily jsme směr Studenovodské vodopády. Cesta byla pěkná a bavila nás. Občas překročit kámen, přejít most, lávku. Když došla voda, stačilo se napít z potoka. Při odchodu jsme ještě navštívily muzeum Tatry vnútri, kde je nádherná expozice tvořená především videi z hor. Krásná a relaxační podívaná. Pro menší děti je k dispozici lezecká stěna.

Poslední den byl věnovaný samotnému Popradu. Cestu jsme začaly v brousírně křišťálu Fister Crystal, kde nás provedl majitel, vysvětlil nám výrobu broušeného křišťálu, a dokonce jsme si vyzkoušely sklíčko obrousit, což na zážitku jen přidalo! No, fakt to není tak lehká práce – od teď si budeme broušeného křišťálu vážit dvojnásob. Dělat takovou piplavou práci, to svede jen hodně trpělivý člověk. Pokračovaly jsme do centra města Popradu na kostel sv. Jiljí, který je starý přes 800 let a jsou v něm uchovány původní fresky. Kostel je aktuálně přístupný pouze po dohodě s Infocentrem Poprad, dostanete průvodce a můžete jít. Také se dá vylézt na kostelní věž 26 metrů vysokou, odkud je skvělý výhled. Na vrchol věže vede spousta žebříků, trošku záhul. Průvodce nám to přirovnával k osmému patru panelového domu. Zbytek dne jsme si užily v Aqua City Poprad na tobogánech, skluzavkách a ve wellness centru. 34 stupňové bazénky přišly vhod. Vyhecovaly jsme se ke sjetí všech tobogánů i skluzavek (to už dlouho ne!) a bylo to bájo. Ve wellness jsme otestovaly pár druhů saun, z nichž nás nejvíce zaujala finská suchá, taky jsme se na pár minut zavřely do ledové jeskyně, kde je krásných -13 stupňů a zúčasnily jsme se ice tea ceremoniálu v sauně.

PS: Nohy nás ze Slovenska bolely ještě dva dny 😀

Tento výlet sa nám podařilo realizovat díky finanční podpoře Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky a Oblastní organizaci Region Vysoké Tatry.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s