Jeseník 🇨🇿

Naše první společná cesta do Jeseníku! Dost se nám tady líbilo, takže jsme zůstaly na prodloužený víkend.

Pobývaly jsme v hotelu Helios ve městečku Lipová-lázně, pár km od Jeseníku. Hned po příjezdu, ubytování a pokochání se krásným pokojem se super výhledem na okolní hory, jsme vyrazily do zahrady hotelového resortu, kde je skvělé hřiště na Discgolf.

Tuto super hru jsme zkoušely poprvé a nadchla nás! Cíl je jednoduchý – trefit se „frisbee“ do koše. Zahrada byla opravdu rozlehlá, nechyběla ani jezírka a koše na Discgolf byly rozeseté po celé ploše. Hra nám dala docela zabrat, ale potěšilo nás, když nám chytré hodinky zahlásily 500 spálených kalorií :-))

Prošly jsme si okolní hory, vlakem se přepravily pár minutovou jízdou do Jeseníku, kde jsme se vydaly vzhůru do kopce k lázním. Krása! Tak honosné lázně jsme viděly naposledy v Karlových Varech. Za ten výšlap to totálně stojí! (jezdí tam bus… :-))

V hotelovém resortu jsme také vyzkoušely wellness s bazénem, whirpool a saunami. Pokud chcete být ve wellness v menším počtu lidí a sauny vás tolik neberou, pak doporučujeme si udělat rezervaci spíše v ranních, odpoledních hodinách. Saunový svět se otevírá v 16:00. Při vstupu do wellness centra nemusíte být klienty hotelu.

Jak už jste asi poznali, my ty sauny zbožňujeme. Vyzkoušely jsme tedy také privátní wellness, které nás nesmírně nadchlo! Součástí byla whirlpool, sauny (parní, infra a finská), vodní postel, lehátka… V rámci muzikoterapie jsme si také mohly přehrát hudbu dle své volby – není nad to, sedět ve whirpool a poslouchat Cher 😀 a ještě jsme si doladily osvětlení dle vlastní volby.

Večeře v hotelové restauraci jsme si užívaly snad ještě více. Tak sympatická obsluha se běžně nevidí! Nebýt toho sportovního vyžití, asi bychom odjely o pár kilo těžší 🙂 dezerty byly opravdu famózní.

Na závěr jsme se zašly podívat ještě do hotelu Toč, který leží pár minut chůze od Helios. K dispozici je zde také kromě ubytování i wellness zóna a my si vzhledem ke krásnému počasí zahrály minigolf.

Pokud nevíte, kam vyrazit na blížící jarní prázdniny, tohle městečko u Jeseníku můžeme s čistým svědomím doporučit, nudit se určitě nebudete. Vyžití je spousta a míst, kam vyrazit v okolí také!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s