Niagárské vodopády 🇺🇸🇨🇦

Niagara Falls je souhrnné označení pro 3 vodopády ležící na řece Niagara – Podkova (Horseshoe Falls), Americký vodopád (American Falls) a Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls). Ten největší z nich, tedy Podkova, sahá do výšky až 52 metrů. O vodopády se USA dělí s Kanadou, neboť tyto země rozděluje řeka Niagara. Vodopády můžete sledovat z americké i kanadské strany. Obecně je doporučováno navštívit je spíše z kanadské strany, kde je lepší výhled.

Jak se dostat k vodopádům?

Jednoduše, autobusy staví ve městě Buffalo, kde je velké centrální nádraží. Odtud se dostanete autobusem MHD za zhruba 30 minut jízdy až ke vchodu do státního parku. Pokud odsud chcete pokračovat autobusem na kanadskou stranu, nezbývá než se vrátit zase zpět do Buffala a odsud jet autobusem do Kanady.

Cave of the winds

Jde o vyhlídkovou stezku „Jeskyně větrů„, kterou dojdete až pod vodopády. Budete se procházet v naprosté blízkosti burácející vody. Pokud se rozhodnete na tuto atrakci vstoupit, rozhodně nepočítejte s tím, že odejdete sušší. Pláštěnky sice dostanete, ale před vodou vás příliš neuchrání.

Vrtulníkem nad vodopády

Koho by nelákalo proletět se vrtulníkem nad Niagara Falls? Ačkoliv to není zrovna levná záležitost, tak vidět vodopády z výšky je opravdu zážitek na celý život. Doporučujeme si udělat rezervaci předem.

Přímo pod vodopádem

Mnoho výletních lodí také nabízí vyjížďku téměř až pod vodopády. Loď s vámi popluje okružní kolečko kolem vodopádů a u každého se chvíli zdrží, abyste měli čas vychutnat si ten okamžik, kdy absolutně nic neslyšíte a cáká na vás voda ze všech stran.

Zdolání vodopádů v sudu, nebo po laně?

Takovou turistickou atrakci stále ještě žádná společnost nenabízí, ale pokud máte odvahu, můžete se stát dalším Čechem, který jej zdolá. Prvním Čechem, který zdolal vodopády uzavřený v sudu, byl kaskadér, který chtěl svůj kousek zopakovat i v Texasu, ale bohužel se mu to nepodařilo a zemřel. Přes vodopády se pokoušeli přejít i po laně a slavnému provazochodci se to povedlo několikrát za sebou. Poté mu to zákony zakázaly. 7 letý chlapec jednou nešťastnou náhodou spadl dolů z nejvyššího vodopádu (52 metrů) a měl to štěstí, že přežil, a to měl na sobě pouze záchranou vestu.

Tip na konec

Co určitě nesmíte při návštěvě Niagara Falls vynechat je tzv. Goat Island. Místo, ze kterého je ten nejkrásnější výhled na všechny vodopády. Ostrov je přístupný přes most. Procházíte se nádhernou přírodou, a přitom se díváte na vodopády a na lidi, kteří chodí pod vámi na Cave of the winds. Pokud se na Niagarách plánujete zdržet, ostrov je  vhodným místem pro piknik. Případně tu naleznete i jednu menší restauraci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s