Chorvatsko – Split a okolí 🇭🇷

Naše první společná cesta k moři vedla do chorvatského Trogiru ležícího poblíž Splitu. Dva týdny jsme prozkoumávaly blízké i široké okolí a užívaly si nádhernou přírodu všude kolem.

Trogir je menší městečko (řadící se na seznam UNESCO) s hezkým historickým náměstím, katedrálou a pevností Kamerlengo s hezkým výhledem na okolí. Městem se line řeka, kde můžete relaxovat. V okolí je množství kostelů, pevností. Stačí bloudit bez mapy a určitě najdete zajímavá místa.

Další variantou zábavy je pak zapůjčení loďky, člunu. Vyrazily jsme na ostrůvek v moři s hezkým majákem. Loď se zde nedá ukotvit, takže nezbývá než seskočit a doplavat.

Jeden den jsme vyrazily do Splitu – druhého největšího města Chorvatska. Prošly jsme si obrovský park nad Splitem se spoustou zeleně, židovským hřbitovem, menší ZOO. Cílem cesty byl ale Diokleciánův palác, jež se řadí na seznam UNESCO a Katedrála svatého Domnia. Po strmých a rozpadených schodech jsme se vydaly vzhůru a stálo to za to!

35 km z Trogiru leží historické městečko Primošten s krásným centrem plným restaurací, obchůdků a hlavně večerní zábavy.

Když budete stejným směrem pokračovat dále, tak nemůžete minout NP Krka. Po zaplacení vstupného nasednete na loď, která vás odveze až k vodopádům. Je to opravdu krása! Výhodou oproti Plitvickým jezerům je fakt, že tady si můžete i zaplavat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s