Ambergris Caye [2023]

Ambergris Caye je největší ostrov patřící státu Belize. Hlavním městem je zde San Pedro. Ostrov se dělí na severní a jižní část. Na šířku má pouhých 1,6 km.

Na nákup běžte ideálně do Walk Martu u letiště, mají tam vše a za dobré ceny. Vyvarujte se nákupu v Super Buy, většina věcí je prošlá, nebo jsou v tom červi.

Pohyb po ostrově je ideální golfovým vozíkem, které uvidíte všude kolem sebe. Určitě si jeden pronajměte. My ho měly půjčený od agentury Blue Hole Golf Cart Rental a byl super. Světla, zrcátko, úložný prostor na batohy, držáky na vodu.. Super! Žere to strašně málo benzínu, za 6 dní ježdění po ostrově jsme projely zhruba půl nádrže.

Blue Hole

Co zařadit na první místo, kam se vydat v Belize? Rozhodně Blue Hole. Zabookujte si let nad Blue Hole, stojí to fakt za to! Hodinový let pidi letadlem podobným cessně. Viděly jsme toho za roky cestování hodně, ale tohle je prostě wow!

Truck Stop

Odpočívadlo, kde se večer sjíždějí lidé. Hraje zde kapela, v hezky upravených maringotkách si můžete objednat jídlo, či drink. Nechybí zde ani herní zóna. Ceny jsou přijatelné vzhledem k Belize. Zkuste jejich domácí hranolky, stojí za to. Ceník zde.

Eko Park Iguana

Eko park, kde najdete kolem 200 volně žijících leguánů. Neplatí se zde vstupné, ale je slušné jim nechat dýško. Můžete si leguány dokonce nakrmit banány. V areálu je i hezká mini restaurace, toalety.

Rybaření

Vyražte na loďce nebo kayaku rybařit směrem k útesu. Najdete tam spoustu menších i větších ryb, které si můžete následně ugrilovat na veřejných grilech na ostrově.

Plavání se žraloky, Caye Caulker

Celodenní výlet na Caye Caulker. Ráno se nalodíte na člun, pozorujete mořské želvy, rejnoky ve volné přírodě. Rybaříte na otevřeném moři. Následně se přesunete do Hol Chan Marine Reserve, kde se volně pohybují žraloci vouskatí. Zde si můžete na útesu zašnorchlovat mezi desítkami žraloků. Poté se pluje na vedlejší ostrov Caye Caulker, kde se grilují ulovené ryby, brambory, zelenina a můžete ochutnat pravý rum z Belize. Pozorujete mořské koníky, plavete v moři a procházíte si maličký ostrov, který ještě není úplně obydlený. Na závěr dne si nakrmíte Tarpony, obrovské chráněné ryby. Držíte v ruce sardinku a čekáte, až ryba vyskočí nad hladinu vody a vezme si ji.

Mexico Rocks

Další místo, kde je skvělé šnorchlování jsou Mexico Rocks. Krásné korály poblíž mezoamerického útesu. Když budete mít štěstí najdete tam i želvy, rejnoky, žraloky vouskaté anebo třeba žraloka býčího, jako my. To je pak čas naskočit zpět do lodi. Pokud nemáte pronajatou loď, můžete vyjet s agenturou.

SAGA

SAGA je útulek pro zvířata, kde najdete mnoho psů i koček. Personál se o ně stará, krmí je, ošetřuje, cvičí je. Žijí z příspěvků od lidí. Můžete jim přispět finančně, anebo si k nim zajít vypůjčit psa/psy na procházku. Dostanete vodítko a můžete jít. Psa vrátíte, nebo si ho můžete adoptovat 🙂

Secret Beach

Předem upozorňujeme, že tahle pláž opravdu není secret. Jsou zde mraky lidí, žije to tu ve dne v noci. Je to místo, kde nikdy nejsou mořské řasy, což z něj činí opravdu populární spot. Kolem pláže jsou jen bary a restaurace, velice těžce se zde hledá místo, kde si můžete jen hodit deku na pláž. Doporučujeme zůstat v restauraci Wet’n wild bar and restaurant. Mají jídlo a pití za fakt super lidové ceny a hezké zázemí – houpačky ve vodě i na souši, krásný výhled a hlavně je zde méně lidí.

Boca del Rio Beach

Veřejná pláž s hezkým zázemím. Najdete ji u mostu směrem na severní část ostrova. Neplatí se parkování. Jsou zde slunečníky a lavičky zdarma. Hezká, čistá voda.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s