Guatemala City [2023]

Ze San Pedro la Laguna se do Guatemala City dostanete shuttlem (většinou přes Antigua), taxikem anebo nejlevněji chicken busem. Z Parque Puerta Hermosa jeďte chicken busem za 25 GTQ na Kilometro 148 Carretera (smět Antigua, nebo Xela), vystupte a jen přeběhněte do dodávky, která stojí u silnice, ta vás vezme přímo do Guatemala City za 50 GTQ. Údajně jezdí přímý spoj i ze San Pedro, každý den ve 14:00, to nemůžeme ale potvrdit. Nám cesta zabrala 4 hodiny za 75 GTQ.

Ubytování doporučujeme v hotelu Eco Suites Uxlabil. K dispozici jsou apartmány s kuchyňkou (mikrovlnka, sporák, lednice, kávovar), rychlou wifi a snídaněmi zahrnutými v ceně. Největší výhodou je umístění ve velice bezpečné čtvrti hlídané ostrahou. Bezpečné zóny ve městě jsou 4, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16.

Po městě se pohybujte výhradně UBERem. Dopravní špička je kolem 8:00, 14:00, 16:00. Řidiči většinou znají město dobře a ví kudy jet, abyste neuvízli v kolonách. Chodit pěšky se nedoporučuje po setmění, ale v safe zónách je to docela ok.

Kam ve Guatemala City

Zajděte na nákup do Oakland Mall, obrovské nákupní centrum plné mezinárodních obchodních řetězců od Xiaomi, Apple až po Claire’s. Oblečení, sportovní potřeby, ale také patro s restauracemi, nebo kino. Jídlo v China Wok vyjde na 45 GTQ, v Panda kolem 50 GTQ. Nechybí ani Taco Bell, McDonald’s, Pizza Hut, Burger King, KFC atd. Doporučujeme zde dokoupit vybavení na cesty. Najdete tu opravdu snad vše.

Pár metrů od Oakland Mall je obrovský supermarket s potravinami – La Torre, případně jsou ve městě také Walmarty.

Pokud hledáte levnou zábavu, tak vám každý místní doporučí IRTRA (Mundo Petapa) zábavní park se vstupem pouhých 100 GTQ za dospělého. V ceně jsou neomezeně atrakce. Můžete si vyzkoušet volný pád, řetízkový kolotoč, vodní atrakce, nebo se zchladit v bazénu jež je součástí areálu, či si projít ZOO. Přijeďte ihned na otevírací dobu, první cca hodinu jsou nejmenší fronty. Lidé postupně přichází. Začněte vyhlášenými adrenalinovými atrakcemi. Nám se podařilo svézt asi na více než deseti atrakcích, i opakovaně. Do parku si můžete přinést jídlo i pití, ale upřímně, nemá to cenu, točená zmrzlina tady stojí 4 GTQ, nachos kolem 15 GTQ. Žádné nahozené ceny nehrozí.

V historickém centru navštivte Palacio Nacional de la Cultura, obrovská budova, krásná architektura. Platí se vstupné 40 GTQ a musíte předložit u vstupu cestovní pas. Na náměstí Plaza de la Constitucion najdete také Metropolitan Cathedral of Santiago of Guatemala. Opodál je obrovský trh se suvenýry apod za slušné ceny.

Chůzí můžete dojít až k Railway muzeu (vstupné asi 30 GTQ), kde jsou historické vlaky z Guatemaly. Je to pěkná podívaná.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s