Fl☀️r🌴da – Miami 🇺🇸

Druhé největší město celé Floridy obklopené Atlantským oceánem na východě, národním parkem Everglades na západě a letištěm, které je jedním z nejvytíženějších na světě.  Co nesmíte v Miami minout?

Cestování po Miami je v podstatě zdarma – pro baťůžkáře jako dělané 🙌🏻 a ne nadarmo se Floridě říká Slunečný stát. Opravdu je tam i v lednu kolem 26 stupňů.

Little Havana

Little Havana je kubánská čtvrť s kavárnami, restauracemi, obchody, krásně pomalovanými zdmi, kohouty a slavným Domino parkem, kde si můžete zahrát domino 😉. Ze všech koutů hraje hudba, lidé tančí.

Hlavním bodem zájmu v Little Havana je Calle Ocho walk of fame neboli chodník slávy (tak jako Hollywoodský, ale s místními celebritami..). Jen bez tolika lidí.

Vizcaya museum & gardens

Zahrady se sochami, sídlem – tak jako u nás v Kroměříži. Vstupné je poměrně vysoké. V areálu jsou toalety, občerstvení i odpočinkové zóny. V zahradách se pořádají i svatby, takže pokud uvažujete o svatbě v USA, tohle místo je opravdu nádherné!

Wynwood Walls

Tentokrát si představte zeď Johnna Lennona v Praze. Jen v trošku větším měřítku. Zdi plné malůvek, mezi kterými se často objevují i čeští umělci. V areálu najdete bar. Od roku 2022 je muzeum zpoplatněno částkou 5 USD. Nicméně vstupné určitě stojí za to.

Brickell

Pokud si chcete užít mrakodrapy a krásné výhledy na město, tak si na svůj itinerář přidejte Brickell. Je přímo v Downtown Miami, dostat se tam je tedy velmi snadné. Pokud plánujete nakupování, tak nesmíte minout Brickell City Centre se spoustou obchodů, obrovským kinem, restauracemi (trošku jako naše Olympie, Šantovka nebo Karolina). Anebo si můžete užít relax u přístavu se slíbeným krásným výhledem na město s mrakodrapy.

Key Biscayne

Key Biscayne je menší ostrůvek, který není přecpaný tolika turisty jako Miami Beach a hlavně má mnohem hezčí pláže! Bílý písek, lesy a relax 🙌🏻. Za návštěvu rozhodně stojí Bill Baggs State Park, kde zaplatíte vstupné cca 2 USD. Projet si ho můžete autem, na kole nebo jít třeba pěšky. Není příliš rozlehlý, nohy vám neupadnou :-). Park je plný různých zvířátek od ještěrek až po mývaly, kteří vám velmi rádi ukradnou deku nebo cokoliv co necháte ležet na zemi, takže pozor na věci! O pár km dál leží Crandon Park, který je ještě hezčí. Vstupné je zdarma, platí se jen za parkovné, takže raději přijeďte autobusem. Rozhodně si nezapomeňte deku a plavky! Budete tady pravděpodobně sami.

Venetian Pools

Sladkovodní jezírko o rozloze téměř 2 ha v části Coral Gables opravdu zaujme. Zaplavete si ve zhruba 24 stupních, což přijde na Floridě vhod. Můžete si proplout jeskyni, nebo relaxovat pod vodopádem. Vstupné je pár dolarů (stojí za to!) a v areálu si můžete koupit občerstvení. K dispozici jsou slunečníky a lehátka na malých plážích, nebo si můžete lehnout kdekoliv na trávu a udělat si piknik.

NP Everglades

NP Everglades leží poblíž Miami. Jedná se o jediný NP na celé Floridě. Pokud chcete vidět aligátory v přírodě, čtete více zde.

Miami Beach

A co jiného na závěr než slavná Miami Beach? Rozlehlá pláž se spoustou slunečníků, kolem krásné hotely, bary, restaurace a cyklostezky. Najděte si v okolí půjčovnu bruslí, kol a projeďte se podél luxusních hotelů. U Miami beach naleznete hlavní třídu s nepřeberným množstvím obchodů, kde zakoupíte vše od oblečení až po hračky, suvenýry za nízké ceny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s